Jste zde

Menší dřevostavby splní sen o ekonomicky dostupném domě i chatě

dřevostavba homing interiér Zdroj: homing.cz
Po vlastním domku se zahradou touží mnoho párů. O tom, zda si jej pořídí, rozhodují finance. Jste ochotni jít do domu velikosti běžného bytu? V dnešní době existují varianty, jak si splnit sen o vlastním domě na malém pozemku a za opravdu dostupnou cenu.

28. 11. 2019

Na trhu existuje několik firem, které nabízejí různá řešení. Jsou mezi nimi například vysoce kvalitní dřevostavby menších rozměrů na klíč, které na malém pozemku uspokojí potřeby celé rodiny. Moderní dřevostavba není dům ze dřeva tak, jak ji známe odedávna, tedy roubenka nebo srub. V dnešní době mají vysoký technický, energetický a uživatelský standard, který během let bydlení rozhodně oceníte.

Výhody dřevostaveb:

  • Co se týče výstavby, jsou jedničkou v rychlosti.
  • Obvodová stěna dřevostavby je tenčí než u běžných domů, ušetřené metry čtvereční využijete například na spíž nebo sklad.
  • Úspora energie je opravdu velmi výrazná.
  • Toužíte po vlastní chatě, ale máte omezené finance? Dřevostavba vám splní váš dlouholetý sen - zastavěná plocha může být pouhých 25 m2!

Malý neznamená stísněný

Naopak! Znamená to mnoho pozitivního. Například ušetříte na energiích, v některých případech i velmi výrazně – uspořené peníze můžete věnovat na něco jiného. Rozhodně vás nadchne i to, jak jednoduchá bude starost o domácnost a její každodenní údržba, protože logicky méně místností rovná se méně úklidu a práce.

Pokud nepotřebujete bydlet na stovkách metrů čtverečních, je dřevostavba s malou zastavěnou plochou ideální volba.Zdroj: homing.cz

Proto je tato varianta vhodná i pro seniory, kteří váhají, zda na důchod opustit rušné město a přestěhovat se do klidnějších míst. Nemusí se bát náročné údržby domu, a pokud vlastní malý pozemek, také starost o zahradu krásně zvládnou. 

Minimální provozní náklady

U kompaktně řešených domů, které dodává například unikátní koncept nízkonákladového úsporného bydlení Homing, oceníte vynikající tepelně-izolační vlastnosti SIP panelů v kombinaci s dalšími izolačními materiály, které garantují mimořádně nízké provozní náklady.

Dokonce se dá říci, že jde o domy s téměř nulovou spotřebou energie. V porovnání se zděným domem v základním energetickém standardu ušetříte na energiích až 50 %, v porovnání s panelákovým bytem jde dokonce o úsporu až 75 %! 

Jak začít před samotnou stavbou?

Máte dvě možnosti. Můžete celou odpovědnost nechat na společnosti, u které si dřevostavbu na klíč vyberete. Ta se postará o stavební povolení a dům postaví na klíč. Druhou variantou je, že si vyčleníte čas a některé procesní části vyřídíte sami a díky tomu o něco ušetříte.

Výhodou dřevostaveb je to, že vyrostou extrémně rychle.Zdroj: homing.cz

Rozhodnutí je pouze na vás, se stavební firmou obvykle není během společných schůzek problém domluvit se tak, jak potřebujete.

Dřevostavba na klíč 

Dle projektu, který jste si schválili se stavební společností, bude stavba zhotovena na základě smlouvy o dílo. Technický dozor investora (stavební dozor) si zajistíte sami. Společnost zajistí materiál, jeho zabudování a zajistí potřebné subdodavatele.

Všechny společnosti nesou 100% odpovědnost za provedení stavby. Kompletně dokončený dům předají připravený ke kolaudaci. Tato varianta je ideální pro ty, kteří jsou maximálně pracovně či jinak vytížení a jsou ochotni svěřit se zcela do rukou stavební společnosti. 

Dřevostavba svépomocí

Máte čas a chuť přiložit ruku k dílu? Pak je pro vás vhodná varianta svépomocí. Společnost vyrobí stavebnici domu, dodá potřebný materiál a tzv. šéfmontéra. Ten je vybaven všemi potřebnými kvalifikacemi. Vám stačí jen základní nářadí a ochranné pomůcky, nepůjde o žádnou závratnou investici.

Šéfmontér vám zaručí jistotu odborného vedení stavby, plnou záruku a úsporu až do výše 30 % ceny domu. Je jen na vás, co vše jste ochotni sami dokončit, a co nechat na stavební společnosti. Dobře si však raději předem rozmyslete, kolik času jste opravdu schopni věnovat přípravě i samotné realizaci.

Na kolik to vyjde?

Ceny dřevostaveb jsou dnes, v porovnání například s běžným bytem v Praze či Brně, výrazně výhodnější. Náklad na metr čtvereční může být ve srovnání s nimi jen zhruba třetinový. Zvolte rozměrově rozumnou variantu s chytrým minimalismem a přitom vysokým komfortem. Váš dům snů je už blízko!