Jste zde

Sedačkové trendy: Jaká sedačka je právě teď in a měli byste ji ve svém obýváku mít?

Zdroj: isedacky.cz

Snadná údržba, polohování nebo přizpůsobení sedačku na míru – to jsou „všeobecné trendy“, které aktuálně vládnou světu sedacích souprav. A zatímco třeba červená barva vyjde za pár let z módy, to, že je vaše sedačka polohovatelná, rozhodně ne.

26. 6. 2014

Mluvit o sedačkových trendech je ošemetné, protože sedací soupravu obvykle nekupujeme na pár měsíců, ale velmi často na deset a více let. Takže z módy často může vyjít jak barva, tak materiál. Nicméně jsou novinky a trendy, které z módy nevyjdou. Naopak – buď se stanou standardem, nebo i za deset let bude vaše sedačka „moderní“.

Jak tedy vypadají aktuální trendy? Co výrobci sedacích souprav nově nabízejí a co si tedy můžete pořídit domů?

moderni-sedacky2

Šedivá barva v kombinaci s doplňky v hořčicové barvě - tak trochu retro, ale aktuálně velmi oblbíený trend. Mimochodem, tady uplatněný na sedačce Logan. Zdroj: isedacky.cz

Přání zákazníka na prvním místě

Maximální vyjití vstříc zákazníkovi – a to ve všech směrech. Právě to je hlavní trend těch, kteří sedací soupravy vyrábějí. Zapomeňte na to, že přijdete do obchodu, tam si vyberete sedací soupravu a do obývacího pokoje ji „prostě nějak nacpete“.

Víte Jak správně umístit sedací soupravu? Nikdy ne zády ke dveřím!

moderni-sedacky3

Polohujte! Trendem jsou polohovatelné sedací soupravy. U sedačky Dalton si dokonce můžete zvolit, zda bude polohování manuální nebo elektrické. Zdroj: isedacky.cz

Trendem jsou totiž sedací soupravy na míru přesně podle představ zákazníka – on sám si vybere, jestli sedací souprava bude klasická, nebo rohová, jestli bude potažená kůží nebo látkou, zda bude polohovatelná či nikoli. Vybrat si může i tvar područek, případně se s výrobcem domluvit na přesných rozměrech, aby sedačka na vybrané místo dokonale sedla.

Snadná údržba

Zaprášené čalouněné sedačky, které byly prašným rájem roztočů… To už je minulost. Nové rohové sedací soupravy, i klasické sestavy, mohou být potažené speciální nanotextilií, která se snadno udržuje, a nezůstávají na ní skvrny. A nebo jsou látkové potahy kompletně snímatelné a dají se snadno vyčistit.

moderni-sedacky4

Vybrat si můžete i dispozici sedačky. Dalton je možné přídit v klasickém provedení i v rohové variantě. Zdroj: isedacky.cz

Polohovatelnost

Rádi byste si hodili nohy nahoru? U moderních sedaček to není problém, protože velká část z nich je polohovatelná. Maximálně přizpůsobit si tak můžete područky, podhlavníky, zvednout si opěrku pro nohy… Ukázkovým příkladem je například sedací souprava Logan, kterou má v nabídce eshop isedacky.cz

Pro každou činnost si tak můžete najít ideální polohu – ať už budete na sedačce relaxovat při čtení knížky, nebo při sledování televize, nebo si na ni přinesete notebook a dáte se do práce, nebudete se po několika minutách ošívat kvůli nepříjemné a nepřirozené poloze.

moderni-sedacky5

Sedačka Dalton je jednou z novinek pro letošní rok - i na ni dostanete záruku 10 let. Zdroj: isedacky.cz

Záruky

Že mají v hobbymarketu sedací soupravy výrazně levnější? To ano, ale dají vám na ni záruku maximálně dva roky. Naopak kvalitní výrobce, který si za svými výrobky stojí a je si jistý kvalitou materiálů i provedení, nemá problém dát vám na jeho sedací soupravu záruku klidně i deset let. To je i příklad rohové sedací soupravy Dalton. A tak zatímco budete u „marketové“ sedací soupravy po pěti letech shánět přehoz, která zakryje prosezená a odřená místa, ta na míru vyrobená bude stále vypadat jako nová.