Jste zde

Nová sedačka s designovým přehozem? Prokouknout může i váš starý kousek

sedačky PR Zdroj: Shutterstock
Myslíte si, že vaše stávající sedačka již má nárok na výměnu? Zejména pokud si zařizujeme nový interiér, často můžeme chtít také vyměnit sedací soupravu, která už mívá ta nejlepší léta za sebou.

19. 5. 2021

Sedačku si můžete nechat vyrobit a sestavit také na míru a opatřit ji krásným přehozem. Možná ale máte ke své staré sedačce citový vztah, přičemž i tady existuje řešení. A to v podobě jednoduché opravy čalounění.

Vaše nová sedačka

Znáte to, chodíte po obchodech s nábytkem a nemůžete vybrat vhodnou sedačku. Nejčastěji je to kvůli nevyhovujícím rozměrům, zejména pokud máte atypický prostor. Rozhodně ale není dobré zvolit sedačku, která je pro daný prostor příliš velká, nebo naopak příliš malá. Nebude to působit dobře. Právě proto však existují sedací soupravy na míru, kde si můžete nechat dle svých představ vyrobit například čalounění, ale také si poskládat hotovou sestavu tak, aby vám svým pojetím i rozměrově vyhovovala. Mezi typická provedení patří:

  • Rovná sedačka
  • Sedačka do L
  • Sedačka do U

Prostorově úspornější jsou rovné sedačky. Větší variabilitu nabízejí rohové sedačky do L. největší prostory skvěle vyplní sedačka do U. je dobré si pořídit také nějaké přehozy na sedací soupravy, díky čemuž můžete chránit čalounění sedačky. Také pak lze v mžiku změnit design celého interiéru.

Nový vzhled pro starou sedačku

Pokud si však nemůžete nic vybrat a jak jsme zmínili v úvodu, máte sedací soupravu, ke které se váží určité vzpomínky, můžete se pokusit o její opravu. V tom případě je vhodné navštívit některý obchod s čalounickým materiálem, přičemž tento materiál nabízejí i e-shopy. Zde nakoupíte příjemné potahové látky, kde si vybere každý. Existuje celá řada materiálů a vzorů, vybírat si můžete látku také podle odolnosti. Vybere si zkrátka každý, komu záleží na tom, aby měl v interiéru skvělou sedačku.