Jste zde

Šatna snů nemusí být jen fantazií. Jak ji zařídit levně a bez bourání?

postel s vysokým čelem Zdroj: www.pexels.com
Šatna už není luxus, který si mohou dopřát jen šťastlivci v rodinném domku. S trochou šikovnosti si ji snadno zařídíte i v té nejmenší ložnici, bez velkých investic i stavebních úprav. Poradíme vám, jak šatnu do prostoru zakomponovat i na co si dát pozor.

4. 9. 2020

Nikde není psáno, že šatnu vám udělá na míru pouze truhlář. Stačí troška plánování, nábytek v ložnici chytře uspořádat a inspirovat se naším návodem, jak přetvořit obyčejnou šatní skříň v koutek, kde budete mít všechno oblečení přehledně uspořádané. 

Jak velkou šatnu vybudovat? 

Šatna by měla mít ideálně na šířku alespoň 1,5 metru, aby v ní byl dostatek prostoru pro oblékání. Ideálním řešením je mít postel umístěnou ve středu místnosti a místo dělící příčky použít šatní skříň. Zadní část nábytku pak můžete vytapetovat a současně využít také jako čelo postele, rázem tak vytvoříte zajímavý prvek v ložnici a zároveň získáte šatnu bez bourání a rekonstrukce celé místnosti. 

Šatní skříň jako šatna

Abyste ušetřili co nejvíce místa, vyberte šatní skříň s posuvnými dveřmi. Zrcadla na dveřích vám pak pomohou opticky zvětšit prostor. Všímejte si také úložných systémů a při výběru se řiďte tím, jakým způsobem si oblečení skládáte.

Někteří dávají přednost věšení většiny oblečení na ramínko, jiní naopak upřednostňují mít trička, šaty i kalhoty vyskládané v policích. V šatní skříni by pak neměly chybět menší zásuvky na pásky a doplňky, teleskopické šatní tyče a výsuvné drátěné koše. Oceníte také praktické LED osvětlení, některé skříně ho mají zabudované přímo od výrobce, k těm ostatním si můžete dokoupit LED pásky za pár korun

Jak při zařizování šatny ušetřit?

Zařídit si šatnu v ložnici nemusí stát tisíce korun ani zabrat celý den. Nábytek vybírejte online a z pohodlí domova, ušetříte tak nejen peníze, ale především spoustu času. Ideální je vybírat na e-shopech, které disponují vlastní dopravou, jako je například Expedo. Z Vysokého Mýta, kde sídlí jejich sklady, vám dovezou nábytek do všech koutů v Čechách, a to zcela zdarma.