Jste zde

Safari styl bydlení ovládne rok 2022. Dejte sbohem unylosti, divočina volá!

safari ložnice Zdroj: Bigstockphoto
I doma můžete mít pořádnou divočinu. A nemáme tím na mysli vášnivé hádky, nýbrž styl bydlení, který vás jednoduše přenese do jiného světa. Zvlášť pokud máte slabost pro Afriku a podobné dálky, budou se vám následující odstavce líbit!

19. 12. 2021

Jakmile se za vámi v takovém bytě (nebo domě) zaklapnou dveře, to by bylo, aby z vás nespadl veškerý stres z práce. Ocitnout se totiž mezi pestrými vzory tak typickými pro tolik vzdálené krajiny, to už vás na cokoli všedního a nepříjemného nenechá ani pomyslet. 

Do safari stylu bydlení se často pouští cestovatelé, kteří zbožňují Afriku. Ti, kteří si už stačili za svůj život navozit domů tolik rozličných suvenýrů, že si nemusí kupovat žádné bytové doplňky. Zapovězen ale není nikomu, ani vám, i kdybyste dosud dávali přednost chladnému skandinávskému stylu nebo třeba nadmíru uklidňujícímu zen stylu

A mimochodem – safari styl patří k trendům bydlení pro rok 2022!

bigstock-stylish-home-office-interior-w-442361225.jpg

žlutá pracovna
Zdroj: 
Bigstockphoto
V safari stylu vsaďte klidně na výrazné barvy. Nicméně je kombinujte s přírodními materiály.

Alfou a omegou jsou barvy

Když se řekne safari, na všechny pomyslně dýchne horko – k těmhle končinám jednoznačně patří slunce, písek a taky rozmanité druhy zvířat toho nejodvážnějšího zbarvení. Safari styl staví právě na barvách, které život v Africe připomínají: na písčitě žluté, oranžové, čokoládově hnědé, béžové, terakotové, khaki a taky zemité zelené. I doma si můžete třeba vytvořit vlastní oázu!

Za ideální považujeme kombinaci barevné výmalby s barevně sladěnými závěsy, k zelené ploše si pak můžete pomoct vhodnou tapetou s rostlinami, které vaši soukromou poušť krásně osvěží. Další možností je pak zachovat výmalbu z větší části neutrální (například béžovou) a barevně si pohrát s doplňky.

bigstock-partial-view-of-stylish-interi-436521692.jpg

zelené závěsy
Zdroj: 
Bigstockphoto
Zelená barva je v safari stylu dobrou volbou.

Materiály jedině přírodní

Že by to v afrických zemích neslušelo křiklavě barevným plastovým židlím a minimalistickému leštěnému konferenčnímu stolku? Tak přesně na takové výstřelky není místo ani v safari stylu bydlení. Zárukou úspěchu a absolutním základem je samozřejmě dřevo. Pokud nemáte ohromující rozpočet, pak aspoň jeho věrná napodobenina. Pak můžete přidávat kámen, kov, bambus a ratan.

Autentické doplňky jsou zárukou úspěchu

Vymalovat na žluto zvládne každý, stejně tak si pořídit poctivou dřevěnou komodu. To ale z bytu nebo domu ještě pořád nedělá pořádný safari kousek ve střední Evropě. Pokud už jste si ze svých výprav navozili sošky, masky, kožešiny, vzorované textilie, bubínky a další propriety, zřejmě nebudete mít o výzdobu nouzi. Jestli tuhle výbavu doma nemáte, nezoufejte, v pohodě ji dneska pořídíte třeba i na internetu. Jen všechny doplňky vkusně laďte.

Použité zdroje:

  • http://xtarh.com/safari-styl-v-interieru/
  • https://living.iprima.cz/svetove-styly-bydleni/3-tipy-na-nespoutany-domov-inspirovany-afrikou
  • https://www.vidaxl.cz/vidaxl-blog-interior-safari-style-the-modern-approach.html
  • https://trendyvbydleni.cz/safari-i-do-vaseho-domova/