Jste zde

Námořnický styl bydlení: Vsaďte na přírodní materiály, provazy a suvenýry z dovolené

námořnický styl bydlení Zdroj: www.bigstockphoto.com
Když se řekne „námořnický styl“, většina z nás si představí pruhované tričko, kapitánskou čepici a rybářskou síť. A víte, že si můžete dát jednoduše dohromady celé námořnické bydlení? Získáte tak třeba dva roky prázdnin.

7. 12. 2020

Ne že by vám snad zaměstnavatel dal na dva roky volno jen proto, že jste si zařídili bydlení tak trošku jinak. Ale zaručujeme vám, že se budete v takovém bytě nebo domě cítit jako na dovolené, ať už bude parné léto, nebo budou venku všechny myslitelné stupně pod nulou. Podívejte se s námi, jak si interiér po námořnicku zařídit, a nebojte se toho!

Materiály přírodní!

Asi vás to nepřekvapí, ale stejně musíme zmínit, že námořnický styl bydlení vyžaduje přírodní materiály, jako jsou dřevo, bavlna, konopí, juta, ratan nebo třeba kov. Absolutní špičkou jsou provazové dekorace.

Laďte do modré a bílé

S avizovaným pruhovaným tričkem nejsme daleko od pravdy. Základem tohoto stylu bydlení je pochopitelně barevný tandem bílá a modrá. S bytovým textilem v těchhle barvách neuděláte nikdy chybu.

bigstock-home-interior-with-marine-deco-153853532.jpg

námořnický interiér
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Do námořnického interiéru patří modrá a bílá barva. To bezesporu. Dosáhnout námořnického stylu ale můžete i pomocí šedivé barvy a jejího kombinování.

S výmalbou na modro pak opatrně, abyste chytili kýžený odstín, ale abyste to zase nepřehnali s tmavou. Abyste ale své bydlení vyšperkovali na maximum, potřebujete ještě symbol písku a slunce – hodí se proto pár doplňků ve žluté nebo pískově žluté barvě.

Vsaďte na lodičky a záchranné kruhy

K životu námořníka samozřejmě nic nepatří víc než loď. Obrazy s jejich motivy nebo malé i velké modely lodí jako doplňky budou třešničkou na dortu vaší domácnosti. Kromě nich se pak hodí třeba záchranné kruhy, rybářská síť nebo glóbus. Do průhledné lahve zase můžete nasypat písek, kamínky nebo mušle (nebo všechno ve vrstvách) a bude to dokonalé.

bigstock-marine-style-in-the-interior-o-353567696.jpg

doplňky v námořnickém stylu
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Zakomponujte do interiéru nápadité doplňky v námořnickém stylu.

Drobnosti, které byste neměli vynechávat

Kromě nábytku a doplňků, které už jsme vysypali z rukávu, je tu ještě spousta drobností, bez nichž by to nebylo úplně ono. Pomůže vám například modré a bílé nádobí nebo květináče, proutěné košíky, modrobílý koš na prádlo, prostírání, zrcadlo s rámem, který připomíná prkna z dřevěné lodě, kuchyňská chňapka a zástěra…

A nakonec i obrazy nebo vaše vlastní fotky z dovolené u moře. Tím do námořnického stylu vnesete i něco ze svého života a budete si moct klidně i denně připomenout úžasné chvíle a zážitky od šumícího moře nebo nekonečného oceánu. Takové bydlení, to bude sen…