Jste zde

Trendy bydlení pro rok 2022: Dovolená u vás doma i překvapivé výšivky

trendy bydlení 2022 Zdroj: Bigstockphoto
Zařizujete si nově bydlení a chcete jít s dobou? Pak vás určitě bude zajímat, co bude in v roce 2022. Než si ale domů vpustíte interiérovou módu, popřemýšlejte nad tím, jestli vás brzy neomrzí. Inspiraci tu ale načerpat můžete!

20. 11. 2021

Některé trendy jsme tak nějak očekávali, jiné nás hodně překvapily a určitě překvapí i vás. 

Styl bydlení? Jako byste odjeli na dovolenou

Poslední rok a půl cestování zrovna moc nepřeje. Zklamání ze zrušeného zájezdu si ale můžete ušetřit, když dovolenou a cestování vezmete k sobě domů. Některé styly bydlení totiž mají moc vtáhnout vás do úplně jiného světa. V roce 2022 jim bude vévodit safari a středomořský styl bydlení.

Safari styl vsází na zemité barvy a jejich nejrůznější tóny, které jsou nesmírně uklidňující, koberečky, geometrické tvary, těžší textilie, kůži, šňůry a dřevo v celé jeho kráse. Svěže pak takové bydlení působí díky bílým stěnám.

Středomořskému stylu bydlení bude spousta z nás fandit asi o něco víc, protože bude navozovat známější atmosféru plnou tepla, pohody a dovolenkové bezstarostnosti. Jde v něm o maximum přirozeného světla, přírodní materiály a tkaniny, květinové a organické vzory a tvary, terakotu a zdobené dlaždice. Z barev hraje prim samozřejmě modrá a bílá, elegantně doplněná zelenou nebo oranžovou.

bigstock-interior-design-of-modern-dini-409100447_1.jpg

safari styl bydlení
Zdroj: 
Bigstockphoto
Zemité tóny, těžší textílie - to jsou jen některé z typických znaků safari stylu.

Když barevně, tak oranžově

Zapomeňte na bydlení, v němž je každá místnost jinak barevná – to už se dávno nenosí. Slaďte svůj byt tak, aby vám v něm bylo dobře, ale aby k sobě i místnosti krásně pasovaly.
Z barev v roce 2022 poletí hlavně oranžová, takže když ji vkusně nakombinujete s nějakou tou neutrální (bílou nebo světle šedou), vaše bydlení ožije a bude odpovídat aktuálním pravidlům. Pokud chcete mít bydlení trendově dokonalé, vsaďte na okrovou a pomerančově oranžovou!

Materiály ovládne nesmrtelné dřevo

Obliba dřeva prostě nemá obdoby. Návrat k přírodě je směr, kterým kráčíme už několik let, ovšem o dřevo už teď nejde jen u nábytku, ale i u čím dál častěji prováděných obkladů stěn. Pokud o nich i vy uvažujete, promyslete jenom, jestli je to skutečně dobrý nápad. Například do malého bytu se tohle řešení příliš nehodí.

Mobilní nábytek a osobní prostor pro každého

Kromě toho, že nám pandemie tak trošku zabránila v cestování, poukázala i na nedostatečné osobní prostory každého z nás ve společném bydlení. Zatímco jednotlivec v garsonce neměl při home office takřka žádný problém, rodiny s dětmi, kde se pracovalo i učilo zároveň, nedostatek osobního prostoru pocítily na maximum. 

bigstock-interior-design-of-modern-apar-435453599_1.jpg

modrá sedací souprava
Zdroj: 
Bigstockphoto
Trendy v roce 2022 berou v potaz i to, že více a více času trávíme doma.

V kurzu je proto chytré členění prostoru, s nímž vám může hodně pomoct mobilní a multifunkční nábytek. Díky snadným přesunům můžete vzhled místností upravovat rychle podle aktuálních potřeb. Určitě to bude úleva, až při další online poradě neuslyšíte z metrové vzdálenosti o tom, že Ema mele maso, protože nikam jinam jste své dítko usadit nemohli.

Pozor, tapety a výšivky se vrací!

Celoplošné tapety už jsou naštěstí passé, ty kusové ale má spousta z nás v oblibě. Vybranou místnosti dokážou pěkně oživit, a když zvolíte „tón v tónu“, nemůžete šlápnout vedle! 

Co vás ale nejspíš, stejně jako nás, překvapí, to jsou výšivky! Kůže je sice nadčasová, ovšem rok 2022 velí zařadit do domácnosti čalounění z přírodních materiálů s výšivkami a nejrůznějšími vzory. Pomoct s tím můžou i potahy na sedačku i židle, které můžete efektně vrstvit. 

Použité zdroje:

  • https://www.inspiracenabydleni.cz/jake-budou-trendy-v-interieru-v-roce-2022
  • https://www.elegantnibydleni.cz/inspirace-barev-a-stylu-pro-interiery-na-rok-2022/
  • https://www.homeincube.cz/top-interierove-trendy-rok-2022/
  • https://www.eshopmania.cz/blog/trendy-v-bydleni-pro-rok-2022--jaky-styl-bude-dominovat/