Jste zde

Retro spotřebiče: Inspirujte se ve velké fotogalerii, jaké krasavce můžete pořídit!

červená retro lednice Zdroj: Shutterstock
Retro styl se vrací a stává se velkým hitem. Kromě oblasti módního návrhářství a nábytku, patří k stále vyhledávanějším trendům také retro spotřebiče.

22. 2. 2023

Pojďme společně nasát závan starých dobrých časů a inspirujme se originálními spotřebiči v neotřelém retro stylu. 

Retro styl

Když se řekne retro, většina z nás si vybaví něco pořádně starého. Pod pojmem retro móda si tedy představte trendy, které byly velmi oblíbené v minulosti, a nyní se jejich obliba zase vrací. Nejde ale jen o kopírování trendů z dob dávných, může se jednat i kombinaci starého a nového

shutterstock_228610615.jpg

retro styl bydlení
Zdroj: 
Shutterstock
Retro design nabízí originalitu a osobitost.

Retro spotřebiče

V čem spočívá jejich kouzlo? A proč jsou tolik oblíbené? Vyznavači retro stylu hledají zpravidla něco odlišného od současných trendů. Nejde tak o nic méně důležitého, než je vzhled výrobku.

Moderní spotřebiče se navzájem podobají jako vejci vejci. Spotřebitelský trh zaplavily jednotvárné ledničky, pračky a mnoho jiných spotřebičů, které jsou vyráběny v naprosto nezajímavých barvách a tvarech. 

Většina sousedů v paneláku tak bude mít nejspíše podobnou lednici jako vy. 

shutterstock_2125115963.jpg

růžová retro lednička
Zdroj: 
Shutterstock
Tohle rozhodně není nuda! Růžová lednice s mrazákem dotváří kouzlo domova

Lidé mají ale přirozenou potřebu hledat pro sebe něco výjimečného, lišit se od ostatních. A právě tuto potřebu skvěle naplní možnost oživit svůj interiér retro spotřebiči. Přehlídka barev, tvarů a různých materiálů. Hotová pastva pro oči!

shutterstock_2124270470.jpg

červená retro lednička
Zdroj: 
Shutterstock
Dejte sbohem nudné šedi. Retro lednice v jasném červeném provedení osvěží interiér jinak fádní kuchyně.

Lednice v retro stylu jsou běžně k dostání ve všech zavedených prodejnách s elektrem. Pořizovací cena může být o něco málo vyšší, než je tomu u klasických spotřebičů, ale nejde o žádný výrazný přestřel. 

shutterstock_702772021.jpg

modrá retro lednice
Zdroj: 
Shutterstock
Modrá je dobrá

Pamatujte, že v případě retro spotřebičů platíte za nevšední design výrobku. Co se týče technických parametrů, splňují spotřebiče v retro stylu většinou všechny žádané parametry. Jinými slovy lze zakoupit lednici s mrazákem v nízké energetické třídě, a k tomu můžete mít i bonus v podobě nadčasového tvaru a jedinečné barvy lednice.

Nejvíce spotřebičů v retro designu seženete do kuchyně. Lednic, kávovarů, toustovačů či rychlovarných konvic je na trhu celá řada a rozhodně je z čeho vybírat. Následují rádia a spotřebiče určené k poslechu hudby. O něco více práce vám zabere sehnat retro pračku, či vysavač. Ale i na takové kousky s trochou trpělivosti můžete natrefit. 

shutterstock_1639250740.jpg

retro mlýnek na kafe
Zdroj: 
Shutterstock
Nic na světě nevoní tak vábivě, jako čerstvě umletá kávová zrna.

Pokud nemáte možnost pustit se do celkové rekonstrukce vaší mdlé kuchyně a zároveň vnímáte, že už to není ono, velmi vkusně ji můžete oživit kombinací jednotlivých kuchyňských spotřebičů v retro stylu sladěných do stejné barvy. Konvice, toustovač a rádio v jednotném provedení dodají staré kuchyni nový šmrnc. 

shutterstock_1168250836.jpg

retro zelené spotřebiče
Zdroj: 
Shutterstock
Jemně zelenkavé spotřebiče vypadají působivě.

Toustovače patří k velmi oblíbeným retro spotřebičům. V nabídce jich je celá řada. Můžeme si vybrat z různých pestrých i pastelových barev, puntíkovaných dekorů a klidně i květinových vzorů. Pořizovací cena vás nezruinuje a odměnou vám bude každé snídaňové ráno. 

shutterstock_2120689901.jpg

žlutý retro toustovač
Zdroj: 
Shutterstock
Veselý toustovač vám zpříjemní přípravu snídaně.

shutterstock_582443590.jpg

růžový retro toustovač
Zdroj: 
Shutterstock
Dokonce i sendvičovač lze zakoupit v barevném retro provedení.

Rádiové přijímače a gramofony zažívají dnes opravdu renesanci. Pokud máte v interiéru dostatek místa, vsaďte na velké retro rádio, které se stane zároveň designovým solitérem některé z místností vašeho domova.  

shutterstock_1656451216.jpg

retro rádio
Zdroj: 
Shutterstock
Překrásný retro kousek v pracovně. 

A pokud toužíte stát se hvězdou večírku, na který se bude dlouho vzpomínat, vybavte se stylovým retro gramofonem, protože klasickým vinylovým deskám nemůže žádná moderní reprodukce konkurovat ani dnes.

shutterstock_1724305096.jpg

retro gramofony
Zdroj: 
Shutterstock
Díky hudbě z gramofonu omládnete nejméně o tři dekády. 

A jaké retro spotřebiče máte doma vy? 

Zdroje:

  • https://cs.uzvisit.com/1606-retro
  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Retro