Jste zde

Pryč se zbytečnostmi ve skříni! 4 věci, které nemají v šatníku co dělat

Zdroj: PublicdomainPictures (Pixabay.com)

Někteří politici skladují své věci pod prkny podlahy, my ostatní je ukládáme do skříní. Nepotřebné předměty tam přetrvají spoustu let, aniž bychom je vyndali na světlo. V žebříčcích nejdivnějších věcí ze skříní najdeme například hady či bombu.

28. 1. 2013

„Zatím to nepotřebuji, ale mohlo by se mi to hodit.“  Řekli jste si tohle někdy po nákupu čehosi, co se prostě nedalo nechat v obchodě, protože to bylo tak neuvěřitelně levné? Pokud ano, je pravděpodobné, že daná věc leží nedotčena na dně šatní skříně. Víte, co všechno se dá v úložných prostorech v bytě najít?

4. Hadi

Někteří lidé umisťují do skříní svá terária. Hadi se vyskytují ve skříních jako zvaní i nezvaní návštěvníci. Čas od času se v médiích objevují zprávy o plazech ve stoupačkách činžovních domů, někdy se ale mohou objevit přímo v bytě. To se stalo vloni jedné australské rodině. Chlapec ze státu Queensland si přinesl domů vejce, která našel venku. Uložil je, naštěstí, do uzavřené nádoby. Tu si dal do skříně a o její další osud se nestaral. Po pár dnech ji při úklidu našla hochova matka a nestačila se divit. Z vajec se vylíhla mláďata jedovaté pakobry indické.

satniky-2

Tajpan menší je nejjedovatější had světa. Jeho jed by stačil na zabití sta lidí. Pakobra východní je v pořadí hned za ním. Česká zmije představuje nebezpečí jen pro alergiky, nemocné a děti. Zdroj: Andygoesrawr (Deviantart.com)

Chcete si svůj šatník ozdobit? Inspirujte se v článku:

TOP10 samolepek na zeď: Inspirujte se a polepte ložnici, koupelnu nebo dětský pokoj!

3. Sportovní potřeby ze záchvatů zdravého životního stylu

Pokud své činky a trikoty opravdu používáte, pak rozhodně do skříně patří. Ale buďte upřímní, kdy jste je vytáhli na světlo naposledy? Posilovny a obchody se sportovním vybavením mívají na začátku roku vysoké tržby. Postupem času ale motivace slábne, odhodlání dělat něco se svým tělem se snižuje a na sportovní náčiní usedá prach.

V takovém případě je třeba se zamyslet, zda to s dodržováním novoročních předsevzetí myslíme opravdu vážně. Ke zdravému životnímu stylu patří alespoň jeden sportovní výkon týdně. Po několika týdnech se ještě nemusíme náčiní zbavovat, ale v řádu měsíců už bychom o tom měli uvažovat.

satniky-3

Jestliže máte doma takovou řadu nepoužívaných činek, zajděte s nimi do sběrny kovů. Zdroj: Pixabay.com

2. Staré časopisy

V internetových anketách o nejzbytečnější věci ve skříních tato položka pravidelně obsazuje přední pozice. Hodně vysoko bývají americké magazíny z padesátých a šedesátých let a americké porno magazíny z padesátých a šedesátých let. Tady máme výhodu. V Československu v tomto období časopisy s lechtivou tematikou zrovna nevycházely.

Jinak ale za Američany tolik nezaostáváme. V dobách před rokem 1989 se některé časopisy daly velmi těžko sehnat. Ve dnech, kdy vycházel Mladý svět či Stadion, stály před trafikami řady mladých. Náklad měl své limity, a tak se na mnohé nedostalo. Spousta lidí proto s nostalgií tyto těžko získané relikvie opatruje dodnes v garážích a na dně skříní. Na to můžeme říct jen jediné: je rok 2013, nemá cenu se otáčet do minulosti a zabírat drahocenné místo v šatníku.

Je váš šatník plný prachu? Podívejte se na rady pro snesitelnější bydlení alergiků:

Jak bojovat s alergií? Začněte přestavbou bytu

1. Nenošené oblečení

Hady v šatníku najde málokdo z nás, ortodoxních nesportovců, kteří ani nečtou časopisy, se tento článek také netýká. Dlouho nepoužívané věci ovšem najdeme snad v každém šatníku. Najdou se i takové kusy, kterým několik let visí z rukávu cenovka z obchodu. Pro oblečení platí obecné pravidlo, že pokud se něčeho nedotknete minimálně jeden rok, měli byste se s tím rozloučit.

Jestliže litujete peněz vydaných za zbytečnost, pošlete oděv dál. Zbavit se jich můžete pohodlně a rychle na internetových burzách oblečení a módních doplňků.

Víte o někom, kdo má v šatníku kuriózní obsah? Napište nám o tom na našem facebookovém profilu.