Jste zde

Přiveďte jaro do své kuchyně: tady jsou tipy, jak na to!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Nejkrásnější období roku se blíží, buďte na něj připravení! Nechte srdce svého domova pookřát novou energií.

28. 2. 2017

Také je pro vás konec zimy tou nejúmornější částí z celého roku? Už myslíme na jaro, pomalu sklízíme zimní oblečení, ale za okny to ještě nevypadá. Dokud se venku nezačnou stromy zelenat a ulice nebudou zasněžené okvětními lístky, vytvořte si kousek jara alespoň u sebe doma, abyste byli připravení, až to přijde. A kde jinde si udělat své soukromé jaro, když ne v kuchyni?

Začněme od začátku

První krok není ten, na který by se každý těšil, ale je naprosto nezbytný. Nejdříve je totiž potřeba uklidit. Pusťte se s vervou do práce, uvidíte, že to oceníte vy i vaše kuchyň. Umyjte skříňky, vydrhněte sporák i troubu a pořádně projděte ledničku i mrazák. Nezapomeňte na škvíry mezi nábytkem, kde rády mizí potraviny při přípravě jídla. Pečlivá hygiena je v kuchyni prostě základ. A možná při úklidu zjistíte, že vaši linku zbytečně okupují věci, které by měly být schované nebo prostě uskladněné v koši.

Prostudujte si Bylinkový seriál: třezalka pro krásný spánek i proti depresím

Vytáhněte ze skříní barevné a pestré nádobí. Jaro je ideální období.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Dodejte barvy

Doplňte do kuchyně barvu tím, že vytáhnete hluboko zastrčené hrnky, ubrus, který už dlouho nepoužíváte nebo vázu, na kterou se práší ve skříni. Nechte na lince porcelánovou mísu elegantně připravenou na to, až se bude něco dít. Přehoďte přes židli dekorativně pléd. Klíč je jednoduchý: vsaďte na pastelové barvy, a to hlavně na zelenkavou, modrou, žlutou či oranžovou. Uvidíte, jak rozsvítí interiér.

Tulipány jsou trendem letošní sezony. A skvěle budou vypadat s narcisy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pusťte se do zahradničení

Nejvyšší čas dát v kuchyni šanci čerstvým bylinkám. Ukliďte truhlíky s fialkami a udělejte místo bazalce, rozmarýnu a tymiánu. Pokud už místo ve vaší kuchyni mají, podívejte se, jestli už nejsou na pokraji svých sil. Bylinky ze supermarketů často nevydrží tolik. Všechny rostlinky usaďte do barevných květináčů, které můžete navíc ovázat lýkem, které koupíte za pár korun v každém květinářství.

Důležitá je i vůně v bytě: Skořice vám pomůže proti stresu, vanilka vyvolá chuť na sex

Jaro je nejlepším obdobím pro výsadbu vlastní bylinkové zahrádky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Dejte tomu voňavou tečku

Mít ve váze řezané rostliny je na jaře snad povinnost. K této sezóně neodmyslitelně patří tulipány, ale nebojte se dát tentokrát přednost voňavým narcisům, které vás budou nutit každé ráno zabořit nos do vázy a odstartovat den s úsměvem na rtech.