Jste zde

7 tipů, jak využít staré police a regály

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vysloužilý nábytek nemusíte hned vyhazovat. S trochou péče vám může ještě dobře posloužit. Poradíme vám, jak ho zužitkovat a kde se bude vyjímat nejvíce.

3. 2. 2017

Nevíte, kam dát staré regály, police a jiné úložné prostory? Máme pro vás hned sedmero tipů, co s nimi:

1. Uložte do nich knihy a sezónní věci

Nejlépe doma zužitkujete dřevěné police a klasické skladové regály. Stačí je trochu umýt, případně jim dopřát nový nátěr, a mohou zase dělat parádu. Dobře se hodí k uskladnění knih, šanonů i krabic s nejrůznějšími věcmi. 

Jejich výhodou je, že jsou hodně prostorné a mohou vést až ke stropu, kde byste jinak měli jenom vzduch. Horní úložné prostory vám navíc skvěle poslouží jako úložiště sezónních věcí. (Ne)výhodou otevřených polic a regálů přitom je, že vás nutí udržovat doma pořádek.

2. Použijte je na nádobí v kuchyni

Regály stále patří i do kuchyně. Potvrdilo se to například na milánském veletrhu Eurocucina, který proběhl v květnu 2016. V interiérových návrzích se vyskytovalo mnoho polic a regálových systémů, a to buď samostatně stojících, nebo zavěšených od stropu. Stále jsou trendy kuchyně v industriálním stylu, proto místnosti zaplavily především kovové regály. Krásně vypadají například v kombinaci s masivním dřevem.

Pokud máte možnost, vystavte regály až ke stropu. Získáte tak skvělý úložný prostor.Zdroj: www.bigstockphoto.com

3. V koupelně na ně položte ručníky, kosmetiku a čistidla

Čím dál častěji můžete potkat otevřené regály a police také v koupelně. Pohodlně pojmou veškeré naše nezbytnosti a máme s nimi vše pěkně po ruce, aniž bychom museli otevírat dvířka nebo vysouvat zásuvky. Vedle bílé sanity se krásně vyjímají třeba menší regály světlejších odstínů nebo police žebříkovitého stylu. Ostatně, můžete použít i přímo žebřík nebo staré dřevěné štafle a jenom je trochu přetřít.

4. V dětském pokoji poslouží jako dělicí stěna

Regálové systémy můžete efektně využít nejen k uskladnění věcí, ale i k rozdělení prostoru. Oddělí vám třeba kuchyňský kout od obývacího pokoje nebo spací prostor od pracovny. Knihovny a regály také rychle předělí dětský pokoj a vytvoří dva relativně samostatné celky poskytující dětem větší soukromí. Pokud se vám do místnosti knihovna nebo policový systém nevejdou, můžete použít také užší závěsy či paravány.

5. V rohu na chodbě zužitkují prázdné prostory

Využijte potenciál všech místností naplno. Police, regály, stohovatelné boxy a organizéry dobře zužitkují každý kout. Navíc působí útulně, a pokud je trochu zkrášlíte, vytvoří zákoutí s příjemně domáckou atmosférou. Jen si před tím, než nějaký nábytek použijete, pečlivě daný kout změřte. Zvláště ve starých zástavbách se často stává, že kouty nemají právě 90 °. Pokud byste doma hledali pravé úhly jen těžko, může se stát, že vám do koutu nebude nic pasovat bez větší úpravy nábytku.

6. V garáži udělají konečně pořádek

Uplatnění najdou otevřené regály také v dílně nebo garáži. Udělají pořádek ve všem nářadí, materiálu, technice i dalších pomůckách. Můžete sem umístit nejen klasické police a regály, ale i staré skříňky, závěsné systémy, magnetické lišty nebo regály na pneumatiky. Proč se rozčilovat se změtí harampádí za dveřmi, když jako úložné prostory může posloužit tolik věcí? Do vysloužilých košíků, beden a sklenic pak uložíte drobné díly a předměty, jako jsou například hřebíky, šrouby, matky nebo hmoždinky.

7. Ve sklepě uskladní konzervy a zavařovačky

Staré police a regály využijete i ve sklepě. Zde to má navíc tu výhodu, že je ani nemusíte renovovat nebo výrazně upravovat. Stačí je přivrtat ke zdi a máte víceméně hotovo. Upotřebíte tu navíc i ty typy regálů, které by se vám domů nehodily. Můžete sem nainstalovat bez obav třeba vysloužilé konzolové regály a umístit na ně lyže nebo žebřík, případně sem uložit i opotřebované regály z palet.

Než tak starý nábytek odvezete na sběrný dvůr, popřemýšlejte o tom, jestli mu nemůžete vdechnout ještě druhý život. Uvidíte, že ze zachráněných kousků, kterým najdete novou funkci, budete mít dvojitou radost. A ještě ušetříte!