Jste zde

Přemýšlíte o půjčce? Přečtěte si, na co si dát pozor u nebankovních společností

nebankovní půjčka pardubice Zdroj: www.shutterstock.com
Ne každý má to štěstí, že má dostatek financí na sny, ale i na nezbytné věci. Pokud přemýšlíte o půjčce, pečlivě zvažte, u koho a kolik si půjčíte. Špatně odhadnuté riziko totiž může roztočit dluhovou spirálu.

25. 8. 2019

Půjčku si dopředu dobře spočítejte

Každá půjčka má svou cenu a nese ekonomické riziko. Pokud se na začátku informujete, můžete se vyhnout mnoha nástrahám a realisticky odhadnout svou finanční situaci. Buďte k sobě upřímní a pečlivě si spočtěte, kolik můžete každý měsíc odečítat z příjmu, aniž by vás splácení nějak výrazně omezilo? Vždy také počítejte s tím, že příjmy se mohou snížit a výdaje naopak zvýšit.

A v neposlední řadě vždy pečlivě zvažte, jestli opravdu potřebujete to, na co si chcete půjčit.Základní pravidlo bezpečného půjčování totiž říká, že hodnota věci by měla trvat déle, než je doba splácení. Půjčit si na auto je tedy v pořádku, ale půjčit si na týdenní dovolenou, kterou budete další rok splácet, už v pořádku není.

Abyste měli opravdu komplexní informace, podívejte se na další důležitá fakta týkající se půjček a konsolidací.

Odmítnutí může být varováním

Pokud vám banka nebo nebankovní instituce odmítnou online půjčku, o kterou žádate, považujte to za varovný signál. Vždy se ptejte na důvod zamítnutí a pečlivě vyhodnoťte svoji ekonomickou situaci. Pokud jste si jistí, že vás malý úvěr neohrozí, možná vám přijde vhod rychlá půjčka. Vyřídíte ji rychle a snadno a stačí vám k tomu jen pár dokladů.

Konsolidace pomůže při více úvěrech

Konsolidace je sloučení více úvěrů do jednoho. Její efektivitu si vždy pečlivě spočítejte. Porovnejte, kolik splácíte (a přeplácíte) u jednotlivých půjček a kolik byste platili, kdybyste všechny půjčky sloučili do jedné.

Vždy porovnejte konsolidace od více společnosti. A nenechte se ukolébat na první pohled nízkými měsíčními splátkami. O (ne)výhodnosti půjčky nejlépe informuje RPSN (roční procentní sazba nákladů) – do té jsou zahrnuté nejen úroky, ale všechny poplatky, které se s půjčkou pojí.

Konsolidace je také možná jako půjčka bez ručitele a mnoho lidem již pomohla.

Důkladně si pročtěte smlouvu

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv úvěr, vždy si pečlivě pročtěte smlouvu. V ní jsou všechny zásadní informace. Ty si samozřejmě nemusíte pamatovat, ale měli byste se s nimi seznámit ještě před samotným podpisem. Ve smlouvě musí být uvedeno:

  • kam posílat splátky a v jaké výši
  • kolik si půjčujete a kolik celkem zaplatíte
  • co se bude dít v případě, že nebudete splácet
  • informace o vás a společnosti

Krátkodobý úvěr pomůže před výplatou

Nejen v televizi dneska můžete vidět mnoho a mnoho reklam na bankovní i nebankovní instituce, které nabízejí úvěry do několika tisíců korun. U těchto úvěrů si vždy hlídejte splatnost dluhu.

Pokud si v rámci nebankovní půjčky bez ručitele před výplatou půjčíte třeba 5000 Kč, počítejte s tím, že celou částku i s úroky a poplatky budete muset splatit zhruba do měsíce. Tedy z další výplaty. A dost možná vám kvůli tomu budou peníze znovu chybět a vy si budete muset znovu půjčit… Dluhová spirála se může roztočit velmi rychle.

Půjčka v místě vašeho bydliště – třeba v Pardubicích

Každý, kdo má účet v bance, ví, že pobočku může navštívit kdykoli. Ne každému se ale na pobočku chce. Úvěr dnes naštěstí můžete vyřešit snadno a online přes počítač.

Pokud bydlíte ve větším městě, stačí do vyhledávače zadat například půjčka Pardubice a během chvilky uvidíte nabídku. Jednotlivé půjčky so pečlivě pročtěte, porovnejte je mezi sebou a vyberte tu nejvýhodnější. Zaměřte se i na hodnocení a recenze id jiných lidí. A v neposlední řadě si projděte internetové stránky společnosti – musí na nich být uvedené všechny důležité informace.

Podívejte se na nebankovní půjčky Pardubice a přesvědčte se o tom, že vás mohou zaujmou. Jak možnostmi, tak i svou celkovou výhodností.