Jste zde

Platíte zastropovanou cenu? Přejděte k dodavateli energií, kde to bude ještě méně

zastropovaná cena energií PR Zdroj: Shutterstock
Vládou stanovený strop na energie byl užitečným pomocníkem. Situace se ale proměnila a v současné době mohou domácnosti platit konečně méně. Pokud se vám to přesto nedaří, možná byste měli popřemýšlet o přechodu k jiné společnosti. Ukážeme vám proč.

4. 8. 2023

Zastropovaná cena elektřiny a plynu byla dlouho tématem číslo jedna. Někteří dodavatelé energie toho však začali využívat i po stabilizování cen. To znamená, že domácnosti platily zbytečně vysoké částky. Situace už se sice oproti jaru 2023 trochu uklidnila, ale přesto je dobré je dobré být v obraze.

Snížil vám dodavatel energií zálohy?

Energetický trh byl ještě nedávno jedna velká horská dráha. I proto bylo poměrně složité se na něm vyznat. Dodavatelé elektrické energie i plynu do svých cen promítli stanovený strop, a tak mohla část domácností nabýt dojmu, že je o vše postaráno. Jestliže máte v současné době nastavenou zastropovanou cenu, zbytečně své energie přeplácíte.

Například dodavatel energií SPP totiž už do začátku jara 2023 nabízí produkt, kde platíte mnohem nižší částku.

Nižší cena plynu každým rokem

Ano, čtete správně. Právě SPP garantuje částku, která každý rok klesá. Tímto způsobem si můžete zajistit atraktivní cenu plynu až na 36 měsíců. Jestli se vám to opravdu vyplatí, si navíc můžete spočítat pomocí jednoduché kalkulačky na webu. Alespoň pro představu se však mohou hodit následující čísla:

  • Rodinný dům s měsíční zálohou 8 500 Kč: Úspora až 65 000 Kč (za 3 roky)
  • Malý byt s měsíční zálohou 3 000 Kč: Úspora až 21 500 Kč (za 3 roky)
  • Velký byt s měsíční zálohou 5 000 Kč: Úspora až 43 000 Kč (za 3 roky)

Takové částky už vydají na krásnou dovolenou. A přitom stačí jednoduchý převod smlouvy a můžete si užívat levnějšího plynu. U SPP navíc dokážete ušetřit i na elektřině.

shutterstock_1792831099.jpg

zastropovaná cena energií 2 PR
Zdroj: 
Shutterstock

Kdy zvažovat přechod k jinému dodavateli energie?

Prvním důvodem je cena. Tím druhým pak kvalitní zákaznický servis. U celé řady dodavatelů elektřiny a plynu se tyto části nikdy neprotnou, a proto je důležité udělat si kvalitní průzkum. Výpověď smlouvy na dodávku energií může být prvním krokem k velké úspoře. Pokud se vám zdá, že platíte na dnešní dobu zbytečně moc, za nezávaznou nabídku nic nedáte.

Vedle ceny si ale všímejte také dalších aspektů, například:

  • počtu zákazníků,
  • srozumitelných podmínek,
  • možnosti odstoupení.

Nezapomeňte, že žádné rozhodnutí nemusí být konečné. U SPP si vše můžete rozmyslet dokonce i 15 dní po první dodávce energie. Tak si spočítejte, kolik dokážete ušetřit. Co nejdříve. Zároveň ale mějte na paměti, že nejlevnější dodavatel energie nemusí být ten nejspolehlivější. Tak hodně štěstí s výběrem!