Jste zde

Nový byt pořídíte v Praze levněji než dřív

Zdroj: Sekyra Group


V Praze více než ve kterémkoli jiném městě v České republice vyrůstají nové a moderní byty. Stavební boom je patrný téměř na každém kroku.

12. 9. 2011

Do české metropole se denně stěhují studenti středních škol a univerzit, mladí lidé tam míří za prací, jiní třeba za zábavou nebo za rodinou a přáteli a sousloví „byty Praha“ je stále hledanější. Nejenom pro nové pražské obyvatele vznikají novostavby s novými byty v různých městských lokalitách.

Kde vzniká nejvíce novostaveb?

Nové byty se staví na pražském předměstí, přímo v centru Prahy i v lokalitách mimo centrum hlavního města. Hitem mezi novými byty v Praze jsou nízkoenergetické domy jakýchkoli velikostí. Takové byty najdete například v Horních Počernicích nebo v Sedleci (Praha Východ). Ekologických staveb je v dnešní době jako hub po dešti – při rostoucích cenách všech druhů energie se není čemu divit.

Sekyra1

V Praze každý měsíc vznikají stovky nových bytů - ať už v centru, nebo na perifériích. Sekyra Group

Prozatím jsou nejvíce rozšířené energeticky úsporné rodinné domky, které jsou dílem jednotlivců, ale stále více firem se pouští i do masovější výstavby energeticky úsporných bytových domů. Nízkoenergetická bytová vila s novými byty stojí v Praze v Dolních Měcholupech. Tyto nové byty Praha nabízí nejenom rodinám s dětmi, ale vůbec všem, kteří chtějí bydlet v novém bytě v Praze s nízkými provozními náklady a ve zdravějším prostředí.

Dostupné půdní vestavby

Jiným typem nových bytů v Praze jsou byty, které se nacházejí téměř v centru Prahy – disponují tedy velmi dobrou dostupností. Byty jsou moderně řešené a umístěné v posledních podlažích činžovních domů. Nové půdní byty v Praze jsou dnes velice oblíbené. Vznikají úplnou přestavbou původních dosud nevyužívaných půdních prostor domů, a to za úplné opravy společných částí domu. Do nových půdních bytů se můžete nastěhovat například v Dejvicích, Vinohradech či na Letné.

Sekyra3

Nové byty splňují podmínky moderního bydlení - jsou světlé, prostorné a z kvalitních materiálů. Sekyra Group

Ceny bytů v Praze klesají

Nedílnou součástí koupě nového bytu v Praze je cena bytu. Nabídkové ceny bytů v Česku a tedy i Praze v letošním druhém čtvrtletí klesly o celé dvě procenta. Cena bytů v Praze se snížila o 3,2 procenta, mimo metropoli je to pak o 0,9 procenta. Významnější růst cen nových bytů odborníci prozatím neočekávají.