26. 7. 2015
Mechy, lišejníky nebo řasy jsou sice produkty přírody, ale na střechu nepatří. Jednak kvůli nim krytina vypadá nevzhledně, ale hlavně může dojít ke zhoršení jejích vlastností nebo dokonce k narušení. Navíc tam, kde se usadí, se drží vlhkost. A právě proti vlhkosti má střecha chránit.
Jak zbavit střechu nečistot a mechu
Co tedy s tím? Odpovědí je mytí střechy vysokotlakými čističi. Ty zcela ekologicky pomocí velkého proudu vody odstraňují nečistoty ze střechy velmi účinně. Když chceme naprosto dokonalý výsledek, zkombinujeme vysokotlaké čištění s použitím kvalitních chemických přípravků. Rostliny jsou pak pryč i s kořínky.
Po důkladné očistě vypadá střecha jako nová - ostatně porovnejte sami světlé části, které jsou očištěné, a doposud neomyté tmavé plochy.Zdroj: www.umyjemto.cz
Jestliže se vám teď zrodil v hlavě nápad vylézt na dům s hadicí, nastavit na ní maximální tlak a postříkat střechu, musíme vás zklamat. Tahle práce se provádí pomocí profesionálních přístrojů. Pokud má snad vaše hadice zelenou barvu, při zmínce o jejich výkonu by zezelenala ještě víc – závistí. Ovšem ne zas tolik. Tlak v přístrojích není zase tak extrémně vysoký, aby poškodil čištěný materiál.
Aby se umytá střecha leskla jako v televizní reklamě
Ano, střechy v televizních reklamách a v katalozích vypadají vážně pěkně, protože jsou nové. Výrobce vám neukáže, že se střecha domu poblíž průmyslové zóny nebo frekventované silnice rychle změní a původní barvy se na mnoha místech dost změní.
Zkuste si tipnout – která část střechy byla omyta vysokotlakým čistícím přístrojem.Zdroj: umyjemto.cz
I v tomto ohledu s čištěním střechy uděláte krytině a celému domu velkou službu. Vysokotlaké mytí si totiž dokáže poradit i s prachem a mastnotou a vršek vašeho obydlí vypadá zase jako nový. Kdo nevěří, může se přesvědčit sám. Firmy zprostředkovávající službu čištění střech fungují i v České republice. Před samotným výkonem většinou přijedou na bezplatnou obhlídku a konzultaci. Vedle čištění střechy většinou nabízejí i mytí fasády a jiných povrchů.
Střecha trpí obzvlášť na podzim, kdy na ni napadá spousta listí a jehličí. To se časem třeba dostane pryč, ale mezitím na místě začnou bujet mechy nebo lišejníky. Zdroj: www.bigstockphoto.com