Jste zde

Nečistoty na střeše ohrožují pohodlné bydlení. Víme, jak s nimi zatočit

Zdroj: umyjemto.cz
„To chce klid a nohy v teple,“ radil Švejk paní Milerové. Jenže pokud by střechu jejich domu pokrývaly organické nečistoty, klid a nohy v teple by pro ně byly jen snem. Přitom existuje snadný recept, jak se jich zbavit – čištění střech moderními metodami.

26. 7. 2015

Mechy, lišejníky nebo řasy jsou sice produkty přírody, ale na střechu nepatří. Jednak kvůli nim krytina vypadá nevzhledně, ale hlavně může dojít ke zhoršení jejích vlastností nebo dokonce k narušení. Navíc tam, kde se usadí, se drží vlhkost. A právě proti vlhkosti má střecha chránit.

Jak zbavit střechu nečistot a mechu

Co tedy s tím? Odpovědí je mytí střechy vysokotlakými čističi. Ty zcela ekologicky pomocí velkého proudu vody odstraňují nečistoty ze střechy velmi účinně. Když chceme naprosto dokonalý výsledek, zkombinujeme vysokotlaké čištění s použitím kvalitních chemických přípravků. Rostliny jsou pak pryč i s kořínky.

Po důkladné očistě vypadá střecha jako nová - ostatně porovnejte sami světlé části, které jsou očištěné, a doposud neomyté tmavé plochy.Zdroj: www.umyjemto.cz

Chemický postřik nemá stejně dlouhou dobu trvání na celé ploše střechy. Jeho účinnost se postupem času rychleji snižuje na severní straně a na stinných místech.

Jestliže se vám teď zrodil v hlavě nápad vylézt na dům s hadicí, nastavit na ní maximální tlak a postříkat střechu, musíme vás zklamat. Tahle práce se provádí pomocí profesionálních přístrojů. Pokud má snad vaše hadice zelenou barvu, při zmínce o jejich výkonu by zezelenala ještě víc – závistí. Ovšem ne zas tolik. Tlak v přístrojích není zase tak extrémně vysoký, aby poškodil čištěný materiál.

Aby se umytá střecha leskla jako v televizní reklamě

Ano, střechy v televizních reklamách a v katalozích vypadají vážně pěkně, protože jsou nové. Výrobce vám neukáže, že se střecha domu poblíž průmyslové zóny nebo frekventované silnice rychle změní a původní barvy se na mnoha místech dost změní.

Zkuste si tipnout – která část střechy byla omyta vysokotlakým čistícím přístrojem.Zdroj: umyjemto.cz

I v tomto ohledu s čištěním střechy uděláte krytině a celému domu velkou službu. Vysokotlaké mytí si totiž dokáže poradit i s prachem a mastnotou a vršek vašeho obydlí vypadá zase jako nový. Kdo nevěří, může se přesvědčit sám. Firmy zprostředkovávající službu čištění střech fungují i v České republice. Před samotným výkonem většinou přijedou na bezplatnou obhlídku a konzultaci. Vedle čištění střechy většinou nabízejí i mytí fasády a jiných povrchů.

Střecha trpí obzvlášť na podzim, kdy na ni napadá spousta listí a jehličí. To se časem třeba dostane pryč, ale mezitím na místě začnou bujet mechy nebo lišejníky. Zdroj: www.bigstockphoto.com