Jste zde

Krásnější a útulnější ložnice za pouhý den? S následujícími triky to bude hračka

šedivo-růžová ložnice Zdroj: Bigstockphoto
Věděli jste, že v ložnici strávíte zhruba třetinu života? Přesně proto by tahle místnost měla působit klidným a útulným dojmem. Ať už bojujete s nedostatkem místa, nebo omezeným rozpočtem, máme pro vás pár triků, jak ložnici zdokonalit.

24. 2. 2022

Vsaďte na minimalismus

V ložnici se počítá každý centimetr volného místa navíc. Proto vsaďte na minimalismus a při výběru nábytku do ložnice se zaměřte spíše na jednoduché tvary a siluety. Ty k sobě nejen skvěle ladí, ale místnost bude díky nim působit i uspořádaně a celistvě.

Světlé barvy jsou základ

Potřebujete ložnici opticky zvětšit? Vymalujte ji světlými barvami. Skvělé jsou třeba barvy pastelové. Vždy ale pamatujte na to, že kombinovat byste měli maximálně jednu dominantní a dvě doplňkové barvy. V opačném případě by vás mohla přílišná barevnost rušit a nepůsobila by v místnosti dobře.

bigstock-trendy-bedroom-with-natural-de-195590533.jpg

ložnice z osb desek
Zdroj: 
Bigstockphoto
Krásnou a útulnou ložnici můžete vytvořit i z poměrně laciných materiálů.

Posuvné dveře ušetří místo

U malých ložnic by neměl přijít nazmar byť ani centimetr místa. Značnou část ho zabírají dveře, proto při zařizování vsaďte na ty, které se zasouvají do stavebního pouzdra. Šatní skříň pak vybírejte takovou, jejíž dveře jsou nikoli otevírací, ale posuvné. Ve finále můžete ušetřit i několik desítek centimetrů volného prostoru.

Pořiďte si zrcadlo

Také zrcadlo místnost opticky zvětší a při správném umístění ji i žádaným způsobem prosvětlí. Umístit ho do místnosti můžete jako součást skříně nebo samostatně a volně stojící. Kromě výše zmíněných výhod se můžete těšit také na to, že správně umístěné zrcadlo vnese nový směr i do vašeho sexuálního života.

Kouzlete s optickými klamy

Bojujete-li s úzkou místností, vyzkoušejte kouzlo optického klamu. Prostor opticky rozšíří a sníží vodorovné pruhy. Pokud potřebuje naopak místnost zvýšit a zúžit, vsaďte na svislé pruhy. Jestliže si netroufnete na tapety, můžete tento fakt využít třeba při pokládce podlahové krytiny, nebo najít vhodný vzor na koberci.

bigstock-view-from-above-of-cozy-light-422507186.jpg

kulatá postel
Zdroj: 
Bigstockphoto
I takhle může vypadat ložnice. S kulatou postelí.

Kombinujte světla

Ideální samozřejmě je, pokud máte v ložnici větší okno, naproti kterému umístíte postel. V opačném případě budete muset denní světlo suplovat vhodným osvětlením. Na našem trhu je naštěstí nespočet lamp, lustrů i designových LED svítidel, která v místnosti vytvoří útulnou a relaxační atmosféru.

Náš tip: Nebojte se pomocí LED diod rozsvítit i police nebo spodní část postele. Získáte tak opticky světlejší a prostornější místnost.

S dekoracemi to nepřehánějte

V ložnici byste měli odpočívat. Nikoli pracovat nebo dýchat nečistoty z lapačů prachu. S nejrůznějšími dekoracemi to proto v ložnici nepřehánějte a rozhodně z ní nedělejte skladiště. Skvělé jsou dekorační polštáře, plédy a další textilie nebo zdobné květináče umístěné za okny.

Nezapomeňte na květiny

Věděli jste, že správně zvolené květiny regulují vlhkost vzduchu v místnosti, dokážou tišit neklid, úzkostné stavy a hladinu stresu? Pokud navíc zvolíte aromatické druhy rostlin, jejich vůně vám pomůže se snadnějším usínáním. Skvěle se sem hodí třeba levandule, jasmín, kozlík lékařský, gardénie nebo břečťan.

Použité zdroje:

  • https://ispanek.cz/kvetiny-rostliny-do-loznice/
  • https://www.sconto.cz/magazin/prakticke-tipy-do-male-loznice
  • https://zena.aktualne.cz/bydleni/10-zpusobu-jak-snadno-zvetsit-vasi-loznici/r~i:article:806442/
  • https://www.glamonde.cz/tipy-na-opticke-zvetseni-loznice-ziskejte-vice-prostoru
  • https://www.ortopedicke-matrace.cz/blog/Jak-si-zaridit-loznici-tak-abyste-se-v-ni-citili-prijemne

Související články