Jste zde

Ke spánku dopomůže i interiér ložnice

Zdroj: Komandor

Napoleon spal pouze 4 hodiny denně. S vybavením své ložnice si tedy asi moc starostí nedělal. Pokud ale patříte mezi obyčejné smrtelníky, kteří prospí třetinu života, pak asi víte, že interiér ložnice je pro kvalitní spánek důležitý.

7. 10. 2011

A je vám znám i fakt, že kvalitní spánek je zase důležitý pro psychiku, správné fungování mozku nebo metabolismu.

Výběrem té správné matrace a ideální postele jste se zabývali měsíc, vestavěná skříň nebo jiný úložný prostor vám nedal spát dva týdny. Pokud je to tak, pak jste svůj čas investovali správně. Chcete-li se v ložnici cítit ještě lépe, věnujte pozornost i nákupu doplňků nebo dalších kusů nábytku. I zdánlivě nedůležité detaily mohou váš spánek (a potažmo i zdraví) ovlivnit.

komandor-vyprodej-2Zdroj: Komandor.cz

Je libo tma…

Podle mnohých odborníků je receptem na kvalitní spánek tma. Náš organismus totiž reaguje na světlo a v jasném prostředí je proto stále v pohotovosti. Pořádně „vypnout“ tedy dokážeme pouze ve tmě – a tady přichází chvíle kvalitních závěsů. Vedou-li okna vaší ložnice do osvětlené ulice, pak jsou silné závěsy nezbytností. Ale jejich funkce nemusí být pouze praktická.

Dáte-li si s jejich výběrem práci, nebo necháte-li si poradit odborníkem, mohou pokoj zútulnit a zdokonalit. Výběr je velký – od jednoduchých po vzorované, přes lehké až po silné. Sladíte-li je s celkovým stylem nábytku, bude pak ložnice vypadat jako ze žurnálu.

ložnice2

Při zařizování ložnice se zaměřte i na detaily, které ji útulně dotvoří. Zdroj: Komandor

Pro její jednotný a uspořádaný vzhled pak stačí, pořídíte-li dva kusy designového nábytku v jednom stylu. Třeba šatní skříň a noční stolek v pestrobarevných barvách po mexicku, s orientální příchutí po čínsku nebo v jednoduchém skandinávském stylu.

…nebo raději světlo?

Doplňky i nábytek do ložnice by měly být samozřejmě vybírány podle vkusu osobností, které v ní budou přespávat. A to samé platí i o barvách.

V ložnici každé ženy by měl být k dispozici toaletní stolek se zrcadlem a úložným prostorem na kosmetiku, vášniví čtenáři pak zase určitě ocení poličku, kde budou mít neustále na dosah svá nejoblíbenější díla. A ke čtení v posteli pak také neodmyslitelně patří lampička. I tady je na místě ostražitost – vaše oči vám pak budou za kvalitní osvětlení určitě vděčné.

A co se barev týče, obecně platí, že do ložnice patří většinou tlumenější a uklidňující barvy. Pokud ale máte rádi křiklavě červenou nebo jasně zelenou, pak se můžete při výběru doplňků jako je lampička nebo třeba dekorativní polštářky dostatečně vyřádit.