Jste zde

Jak zařídit bydlení pro Berany: Vsaďte na červenou barvu a pohodlí

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Berani se v celém zvěrokruhu vyznačují svými nezkrotnými ambicemi a energií, která jim pomáhá jejich vytyčených met dosáhnout. Jsou akční a přímí. Podle toho jejich bydlení často vypadá – překypuje energií a pracuje s výraznými prvky.

30. 3. 2018

Ne nadarmo je nazýváme Berany. Obvykle si jdou přímočaře za svým, chtějí mít všechno hned a jejich energii a sílu jen tak někdo nespoutá. Jejich nevšední sklon k rebeliím se do jejich domova nemůže nepromítnout. Jak tedy moderní beraní bydlení vypadá?

Padesát odstínů červené aneb Barvám vládne jen jedna

Berani obvykle milují červenou v odstínech od světlé až po tmavou a nekompromisně rudou. Aby také ne. Jde o barvu života, energie a vášně. K červené rádi přibírají i pastelové barvy. Co se kombinací týče, nebrání se ani těm nejvýraznějším a nezaleknou se ostrých přechodů. Co by jinému znamení cuchalo nervy, to Berany hladí po duši.

Výrazné barvy, výrazné vzory i kontrasty - tam, kde jiná znamení končí, Berani teprve začínají.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Z materiálů vybírá dřevo a designové textilie

Dřevo se sice na Berany může zdát poněkud neutrální až fádní, pravdou však je, že na nábytek kladou jeden velký požadavek, a to aby byl snadno slučitelný se změnami podoby interiéru. Pokud je zrovna vymalováno na červeno, zanedlouho může vstoupit do hry některá z oblíbených pastelových barev. Berani totiž rádi mění interiér a dřevěný nábytek bude ladit vždy se vším.

Zároveň Berani dbají na to, aby měli dostatečně pohodlný gauč, kde budou moci čerpat energii. Takový gauč by měl proto svádět k odpočinku – měl by být pěkný, designový, moderní a pohodlný. Všechna tato přání splní dřevěný nábytek s vhodně vybranými textiliemi.

Berani milují pohodlí. Gauč se spoustou polštářků - to je přesně to místo, kde zapustí kořeny.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Výrazné vůně. Žádné jiné

Aby byl zrozenec tohoto znamení ve svém bytě či domě naprosto spokojený, nesmějí zde chybět výrazné vůně. Návštěvám se může stát, že je z těchto vůní bude bolet hlava, Beran však bude v takto vyvoněném bydlení vrnět blahem. Mezi nejoblíbenější vůně patří mandarinka, citrón nebo bergamot.

Doplňky chce designové i praktické

V beraním doupěti najdeme dva druhy doplňků – designové, které mají dělat parádu, a praktické, které mají posloužit k většímu pohodlí.

Mezi ty první nejčastěji patří obrazy – Berani velmi často obdivují avantgardní umění. Další mohou být rozmanité stylové doplňky, na něž kladou zrozenci tohoto znamení snad jen dva nároky – aby byly neotřelé a aby byly hranaté. Hrany jako by symbolizovaly jejich ostré lokty.

Berani milují i výrazné vůně - patří mezi ně třeba vůně citronu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Z praktických doplňků jde zpravidla o polštáře a polštářky. Berani milují pohodlí, proto všechno, co prospěje jim a jejich oblíbenému gauči, je vítáno.

Pozor na místnosti otočené na sever

Chystáte-li se žít s Beranem, nebude to vůbec jednoduché. Kromě všeho výše uvedeného je totiž neskutečně citlivý na severní stranu a nerad pobývá v místnostech s oknem právě v tomto směru. Pokud je to možné, měla by na severní straně být koupelna nebo toaleta, ne však ložnice či obývací pokoj.

Beran, nebo Beránek?

Ne všichni Berani bydlí totožně a chtějí to samé. Zatímco někteří jsou velmi výrazní a stejně výrazné bydlení chtějí, jiní jsou spíše umírnění. Vše, co už teď o Beranech a jejich bydlení víte, vám však může posloužit jako perfektní inspirace a krok ke změně.