Jste zde

Jak vybrat praktický nábytek do předsíně?

bílý nábytek do předsíně Zdroj: www.toto-nabytek.cz
Předsíň vašeho bytu je to první, co jak vy, tak i vaši návštěvníci uvidí. Jak by tedy mela být zařízená, aby působila útulně a přitom prakticky?

4. 8. 2021

Co všechno patří do předsíně?

Jednou z nepostradatelných věcí každé správné předsíně je botník. Důležitý je zejména proto, že pokud je dostatečně velký, nevypadá to pak v chodbě, jako by se zula stonožka. Když už jsme u obouvání, velmi užitečnou je také lavice do předsíně, která může sloužit nejen jako odkládací prostor, ale také jako pomůcka ve chvíli, kdy si na nazouvání bot chcete sednout.

Nábytek do předsíně ale zahrnuje mnohem více kousků. Prostor vám pomohou opticky zvětšit zrcadla do předsíně, a je vcelku jedno, zda jsou součástí věšáků, předsíňové stěny či skříně, nebo samostatným kouskem. Využít prostor můžete velmi efektivně i díky policím, držákům a háčkům, které se mohou stát efektivními pomocníky při udržování pořádku.

zrcadlo.jpg

zrcadlo v bílém rámu
Zdroj: 
www.toto-nabytek.cz

Královna každé předsíně

V podstatě královnou každé předsíně je předsíňová skříň. Zajistí vám dostatek úložného prostoru, a navíc se stane neoddělitelnou součástí předsíně. Elegantní šatní skříň s moderním designem, zrcadly a spoustou úložného prostoru udělá z vaší předsíně praktickou a zároveň reprezentativní místnost.

A že máte v předsíni málo místa? Předsíňové skříně se vejdou i do těch nejmenších prostor o šířce 50 cm, ale stejně tak najdete velké šatní skříně vhodné do prostorných předsíní, rohové skříně pro využití rohu a získání velkého úložného prostoru a zároveň ušetření místa pro další vybavení předsíně.

predsinova-skrin.jpg

bílá předsíňová skříň
Zdroj: 
www.toto-nabytek.cz

Zatímco nejlevnější šatní skříně se pohybují kolem 1900 Kč, a jsou vyráběny z lamina, v dekoru dřeva nebo v kombinaci dřeva a bílé barvy, ty nejdražší šatní skříně se pohybují v částkách desetinásobně větších.

Nicméně větší není jen cena, ale i rozměry. Velké předsíňové skříně mají několikery posuvné dveře, většinou zdobené zrcadlem, které opticky zvětší prostor vaší předsíně. Mnohdy jsou osazeny LED světly pro lepší orientaci, mají zdobená kování a materiál je obvykle dřevo, kov, plast, nebo kvalitní lamino.

predsin.jpg

černohnědá předsíň
Zdroj: 
www.toto-nabytek.cz

Multifunkční pomocník

Kusem nábytku, který dokáže plnit rovnou několik funkcí, je bezpochyby předsíňová stěna. Skládá se obvykle z věšáku, zrcadla, malého botníku a několika poliček, či zásuvek. Předsíňové stěny jsou ideálním řešením pro praktické využití prostoru vaší předsíně. Mají v sobě praktičnost odkládacího a úložného prostoru, kombinovanou se stylovým bytovým doplňkem. Snadno se sestavují, jsou odolné a jsou k dispozici v mnoha designech, materiálech a barvách.

Předsíňové stěny jsou stálicí našich domovů, protože už naše babičky a maminky je mívaly doma. Od dob našich maminek ale technologie a design pokročily, a tak mohou být předsíňové stěny opravdu dokonalým kouskem, který rozsvítí vaši chodbu.

levne-komody1.jpg

levná bílá komoda
Zdroj: 
www.toto-nabytek.cz

Doplňky do předsíně

Doplňky jsou často opomíjenou součástí chodby. Přeci jen, zútulňují prostor a poskytují možnost dalších úložných prostorů. K tomu, aby předsíň byla nejen průchozím, ale také hezkým prostorem, můžete využít poličky, závěsné boxy, botníky, věšáky a zrcadla. Rozhodně se nebojte popustit uzdu fantazii, protože charakter vašeho domova by měl být vašim návštěvám zřetelný hned po vstupu do bytu.

lavice-do-predsinejpg.jpg

bílá lavice do předsíně
Zdroj: 
www.toto-nabytek.cz