Jste zde

Hliníková krytina PREFA? Správná volba!

prefa střecha Zdroj: www.prefa.cz
Vybíráte novou střešní krytinu pro svůj dům? Zvažte hliníkovou! Společnost PREFA Aluminiumprodukte, výrobce odolných hliníkových střech těch nejvyšších kvalit, vám pomůže celý proces objednání střechy maximálně usnadnit.

26. 5. 2020

Hliník je materiál budoucnosti. Lehký, odolný, s dlouhou životností i minimálními nároky na údržbu. Ve srovnání s konkurenčními materiály je sice o něco dražší, ale to, zač si připlácíte, jsou vlastnosti, kterými zkrátka levnější materiály nedisponují. Kvalitní hliníková krytina i fasáda tak v podstatě je významnou investicí do budoucnosti. Několik příštích generací obývajících vaši nemovitost zkrátka bude mít vystaráno. A o starost míň. S výměnou střechy či fasády tedy určitě.

Nabídková platforma k vašim službám

Objednání střechy i fasády prostřednictvím nabídkové platformy je velmi snadné. Žádost o nabídku si otevřete ve svém prohlížeči a budete postupovat podle zadaných instrukcí. Nejprve vyberete, zda rekonstruujete střechu nebo stavíte novostavbu. Zvolíte-li rekonstrukci, budete na konci vyžádáni k nahrání fotografie rekonstruovaného objektu, v případě novostavby hned pokračujete k dalšímu kroku, kterým je specifikace vašeho požadavku, tedy, zda máte zájem o střechu, fasádu či obojí.

Zadejte parametry své nové střechy

Pokračujete specifikací typu střechy, o niž máte zájem. Jedná se o střechu sedlovou, pultovou, valbovou, polovalbovou? Další informace, které budou požadovány, je přibližná plocha střechy (popřípadě i fasády). Odhadnete, zda je plocha zastřešení vašeho objektu nižší než 100 m², do 200 m² , nebo větší? Dále budete dotázáni na předpokládaný termín realizace a požádáni o vyplnění vašich identifikačních a kontaktních údajů. Na ty vám společnost PREFA pošle konkrétní nabídku až od tří realizačních firem. Snadné a rychlé.

Bezkonkurenční fasádní systémy

Fasádní systémy PREFA na trhu nemají konkurenci. Patří k tomu nejlepšímu, co trh v současné době nabízí. Samotná evropská značka PREFA, která s výrobou hliníkových krytin začala už v roce 1946, o svých střechách prohlašuje, že jsou silné jako býk, kterého ostatně trefně má i ve svém logu. Pravdou je, že v živočišné říši byste těžko hledali živočicha, který by kvality střech PREFA vystihoval lépe. Buďme ale konkrétní.

Opravdu silná střecha

Na trhu najdete spoustu výrobců hliníkových střech. Jsou ale jejich produkty kvalitativně srovnatelné? Bohužel nejsou. Střechy PREFA odolají i velmi extrémním klimatickým podmínkám – větru, sněhu, dešti, mrazu i silnému slunečnímu záření. A to po opravdu dlouhou dobu. Záruka na jakost materiálu a povrchovou úpravu P.10 je 40 let. Technicky vás a vaše obydlí bude chránit až na doživotí. A ochrání, jak jsme již v úvodu zmínili, i další generace.

Krytina, jež nemá konkurenci 

Tímto však výčet předností hliníkových střech PREFA zdaleka nekončí. Důležité je zmínit také to, že krytina PREFA je precizně skládaná (falc za falc) a kotvena skrytě (nedochází tak k proděravění samotné krytiny). Výsledkem je tak střecha, do níž nezatéká a nepoškodí ji ani opravdu silný vítr o rychlosti 219 km/h. A to už je opravdu silný vítr, který se u nás objevuje jen výjimečně.

Střechy PREFA v Alpách

S jeho řáděním ovšem mají své zkušenosti v Alpách, kde to občas fouká opravdu silně. Například chata Alpenvereinshaus Stüdlhütte na Großglockneru nebo legendární restaurace Piz Gloria na štítu Schilthorn ve Švýcarsku se proti silným povětrnostním podmínkám neobrnily ničím jiným než právě hliníkovou střechou PREFA. Ta je mimochodem zvěčněná i v jedné z bondovek, konkrétně v dílu V tajné službě Jejího Veličenstva.

Hliník v současné době patří mezi materiály, které váš dům obléknou do skutečně luxusního hávu. K tomu jej i maximálně ochrání. A s ním i vás. Volba by proto měla být jasná.