Jste zde

Hity moderní koupelny. Jak příjemné může být koupání?

Zdroj: axeldeviaje (flickr.com)


Atletické stadiony či střelnice, odsud čeští sportovci tradičně vozí zlaté, stříbrné a bronzové medaile ze světových šampionátů. Drahé kovy se stále častěji dostávají do moderní koupelny. Jaké jiné trendy se v této části bytu prosazují?

15. 4. 2013


Obecně se v interiérech v posledních letech prosazuje jednoduchost a koupelna se tomuto pojetí moderního designu nijak nevymyká. Populární také je zařídit byt v určitém stylu, například v japonském, venkovském, francouzském nebo v retro stylu. Toho docílíme výběrem určitých doplňků jako třeba určitého druhu koupelnového závěsu. Jak jinak přizpůsobit domácnost nejčerstvější módě? Nabízíme vám pět oblastí, kde toho lze docílit.

Barvy v koupelně: Hlavně nenápadně! Koupelny se odbarvují

Koupelna laděná do světle zelené, koupelna s červenými doplňky, sprchový závěs s komiksovým výjevem mají v určitých koupelnách stále své místo, více se však prosazují nadčasové neutrální barvy. Bílá, šedá, obklady s napodobeninou dřeva nebo jednoduchým motivem. Takový vzhled méně podléhá změnám trendů, ale také pomáhá prosvětlení koupelny. V barevném spektru tedy nyní vede spíše nenápadnost.

Materiály do koupelny: Medaili získává…koupelna

Bronzová zatím příliš ne, přece jen nemá takový zvuk, ale zlato stříbro a zlato si do koupelny stále častěji nachází cestu. Nemusí jít jen o barvy a potažení, ale též o kovy samotné. Pozlacené nebo postříbřené kohoutky či držáky dodávají místnosti luxusní vzhled a to učarovává stále většímu počtu lidí.

Podívejte se do dalších článků s koupelnovou tematikou:

koupelny02

Černobílá koupelna je originální v každé době a když se v ní budete nudit, můžete si na podlaze klidně zahrát šachy. Zdroj: Gürkan Sengün (Wikimedia Commons)

Styl koupelny: Pohodlné koupání s Mozartem či Nirvanou

V nejednom hororu se z vany plné krve vynořuje oživlá mrtvola ohrožující okolní obyvatelstvo. Moderní koupelny by měly vyvolávat pocity zcela opačné. Mají budit zdání luxusu a nastává v nich pohoda hustá tak, že by sedala krájet. Sedátko ve sprše, obří vana nebo dokonce minibazén či infrasauna, tím vším si lidé vybavují část bytu, v níž se oddávají osobní hygieně.
Do koupelny se také dostává čím dál více elektroniky. Místnost kdysi vybavovaná lavorem a neckami prošla velkou změnou a dnes do ní pronikají audiosystémy umožňující poslech oblíbeného interpreta, s nímž si můžeme zpívat ve sprše. Kromě toho lze pořídit také složité sestavy svítidel umožňující intimní osvětlení pro pohodové chvilky ve vaně a spousta dalších moderních vychytávek.

Materiály do koupelny podruhé: Sklo expanduje

Dýha a plast mají stále v koupelnách silné zastoupení. Své místo si ovšem čím dál více nachází i sklo. Vedle nezbytných zrcadel se v koupelnách objevují skleněné dveře, stojany na mýdlo, zástěny do sprchy, obklady, koupelna může být od shora dolů skleněná (snad jen záchodová mísa by se měla držet osvědčeného materiálu).

Ano, opakujeme se, píšeme to v každém druhém článku, ale je to zkrátka fakt, takže si to, promiňte nám, neodpustíme ani dnes: vybavujme si byt sklem co nejvíce, opticky tím místnosti zvětšíme. Sklo hodně zlepšuje světelné podmínky v interiéru a čím více ho máme, tím vzdušněji a prostorněji pokoj působí, koupelna netvoří výjimku.

Stěny koupelny: Obklady se zvětšují

Mobilní telefony a spodní prádlo se v posledních letech zmenšují, ale o dlaždicích do koupelny platí přesný opak. Éra malých mozaikových kostiček skončila, v současnosti nejsou ojedinělé obklady o rozměrech desítek centetrů na šířku i na délku. Velké plochy mají své opodstatnění z hlediska vzhledu i praktičnosti (méně spár).

Popsali jsme vám několik aktuálních trendů, nicméně nyní už nebudeme zdržovat a necháme vás, abyste si prohlédli pár fotografií designově vydařených koupelen.

koupelny03

Pryč s příčkami. Zbytečným stěnám odzvonilo. Chcete-li v koupelně větší soukromí, řešte to závěsem či zástěnou. Zdroj: ilovebutter (Flickr.com)

koupelny04

Nemáte šlechtický titul ani se nejmenujete Král nebo Hrabě? Nezoufejte. Jako princ či princezna si můžete připadat i v koupelně. Stačí si ji patřičně vybavit. Zdroj: Panviman Group (Deviantart.com)

koupelny05

Pruhy se nehodí jen do věznice, ale i do trochu netradiční koupelny. Zdroj: cg deviant (Deviantart.com)

koupelny06

Taková koupelna se opouští jen s těžkým srdcem, ale pozor! Lékaři varují, že pobyt ve vaně delší než tři týdny může být zdraví nebezpečný. Zdroj: XFONG (Wikimedia Commons)

koupelny07

Jednoduchá, světlá klasika, tou se nikdy nic nepokazí. Zdroj: heatheronhertravels (Flickr.com)

Hezké fotografie z bytových interiérů najdete i na našem facebookovém profilu.