Jste zde

Nábytek do koupelny: Musí ustát vlhko a měl by být světlý a ideálně i závěsný

Zdroj: koupelnove-inspirace.info

Koupelnový nábytek – musí být odolný vůči vlhkosti, obvykle musí být prostorově nenáročný a musí dobře vypadat. Dá se to skloubit? Ano! Poradíme vám tipy, jak vybrat skutečně pěkné kousky!

10. 10. 2012

Nábytek do koupelny stejně jako jakékoliv jiné vybavení domácnosti samozřejmě podléhá módním trendům. Aktuálně například převládá návrat k přírodě, který se uplatňuje zejména v častějším využívání přírodních materiálů a celkovém ladění koupelen do přírodních barev.

Ne vše moderní, ale musí být zákonitě také funkční. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, na co byste si měli dát při zařizování koupelny pozor, aby nejen lahodila oku, ale hlavně se v ní příjemně bydlelo.

Závěsný koupelnový nábytek šetří místo

Přestože to nemusí platit vždy, většina z nás se v koupelně potýká především s nedostatkem prostoru. Snažíme se proto maximálně využít každý centimetr a zákonitě jsme nuceni tomu přizpůsobit i výběr vhodného koupelnového nábytku. Není proto divu, že napříč různými designovými obměnami zůstávají nejoblíbenějším řešením skříňky, police a fochy, které visí.

Kromě výrazné úspory místa mají totiž i další výhody. Jejich výšku lze libovolně přizpůsobit podle potřeb uživatele tak, aby na vše snadno a pohodlně dosáhl. A v neposlední řadě se pod nimi snadno vytírá, což je v koupelně potřeba téměř denně.

Bílá klasika má své přednosti  

Designéři sice přicházejí neustále s novými barevnými kombinacemi, vzory i materiály, ale obecně koupelnám a sanitární technice dnes vládne bílá klasika. Důvodem není ani tak to, že bychom byli příliš konzervativní, spíše dáváme přednost funkčnosti před módními výstřelky.

koupelnovy-nabytek2

Pokud máte malou koupelnu, pak raději vsaďte na bílou a další světlé barvy. U velkých koupelen se ale barev nebojte! Zdroj: stylezone.cz

Roli v tom mimo jiné hraje opět velikost většiny koupelen, kterou světlá barva alespoň opticky zvětší. Univerzální bílá se také dobře kombinuje s výraznějšími doplňky. Ty můžeme čas od času obměnit a dopřát si tak v koupelně pocit novosti, aniž bychom se museli pouštět do náročné a hlavně drahé komplexní rekonstrukce.

Koupelnové skříňky z odolných materiálů

Díky takřka neustálé vlhkosti je obzvlášť důležité, z jakých materiálů a s jakou povrchovou úpravou jsou skříňky do koupelny vyrobené. Pokud se proto rozhodnete například pro nábytek z masivního dřeva nebo dýhy, vždy si nejprve ověřte, že je ošetřený speciálním lakem, voskem či lazurou zvyšující jeho odolnost. Obdobná zásada platí i pro vybavení z MDF desek a lamina, přičemž nalakovaný by neměl být jen povrch, ale také zadní díl a vnitřní prostory.

Pozor byste si měli dávat také na to, jak kvalitně jsou provedené spoje mezi jednotlivými díly. Pokud budou propouštět vlhkost, může docházet k nežádoucímu bobtnání a postupnému rozklížení. Nejvíce ohrožený je nábytek z MDF a LTD desek, jehož okraje by měly proto být vždy opatřené ochrannými plastovými pásky nebo hranami z hliníkového plechu či nerezu.

Diskutujte s námi o tom, jak by měla vypadat ideální koupelna na Facebooku. Najdete tam i perličky, které nám uvízly mezi prsty při brouzdání internetem