Jste zde

Dřevostavby jsou moderním řešením, bydlením snů a úsporou v jednom

Zdroj: www.domykv.cz
Každý touží po dokonalém bydlení. A pokud je pro vás dokonalé bydlení synonymem pro rodinný domek nejvyšší kvality s ohledem na rodinný rozpočet, pak budete možná překvapení, jak jednoduché řešení bude stačit.

22. 11. 2018

O dřevostavbách jako takových už jste určitě mnoho slyšeli. Možná ale nevíte, proč právě ony jsou tak oblíbeným řešením. Náhoda to opravdu není.

Co je dřevostavba?

Kdekdo si ještě dnes představí, že je řeč o dřevěném domku, o roubence nebo srubu, který se hodí na kraj lesa jako hájovna. Takové domy jsou však jen jedním z možných druhů těchto staveb. Dřevostavba často vypadá úplně jinak a i vy jich určitě denně pár vídáte. Ze dřeva nebo z materiálů na jeho bázi je totiž její nosné jádro, takže na první pohled nemá se dřevem nic společného. Ale jen na první pohled.

5 výhod moderních dřevostaveb, které vás nejspíš přesvědčí

Pokud chcete mít krásné nové bydlení v podobě moderního rodinného domu, určitě budete přemýšlet i nad zděným domem. Jeho zastánci vyzdvihují hlavně to, že zvuk se v takovém domě nešíří tak zásadně jako u dřevostaveb nebo že malá akumulační schopnost dřevostavby je nevýhodou. Pojďme se podívat na 5 výhod, díky kterým si na dřevostavby konečně uděláte svůj názor.

Dřevostavby, to nejsou jen sruby nebo dřevěnky. Jde o domy, které mají dřevěnou konstrukci.Zdroj: www.domykv.cz

Stavba je rychlá

Když to vezmeme od začátku, už za měsíc může být dům hotový a můžete se stěhovat. Bude to tak akorát na to, abyste si všechno pečlivě sbalili do krabic. Zároveň si nebudete muset dlouho dělat starosti s tím, že možná kromě hypotéky platíte ještě někomu nájem. Stavbu domu nezdrží ani případný sníh a mráz.

Dobu stavby zkracuje to, že některé části konstrukce jsou prefabrikované – mohou to být i celé stěny. Ty je pak potřeba na místě odborně smontovat. Dobrá společnost specializující se na dřevostavby to udělá s důrazem na detail a na celkovou kvalitu stavby.

Bydlíte v souladu s přírodou

Je to dáno výběrem velkého množství přírodních materiálů i energetickou úsporností, že si budete připadat dokonale sžití s přírodou. Pokud jste její zarytí ochránci, potěší vás, že konkrétně dřevo během existence dřevostavby větší množství CO2 „spolkne“, než vydá.

Ušetříte za topení. A ne málo

Nedocenitelnou výhodou jsou úspory za energie vynakládané na vytápění domu. Ty jsou totiž nižší, než si myslíte a než zaplatí váš soused ve zděném domě. U některých domů vydáte za rok maximálně 60 kWh na metr čtvereční své dřevostavby.

Je libo změnu? Nemusíte složitě bourat

Pokud budete chtít ke své dřevostavbě cokoli přistavět nebo jen měnit dispozice domu, vyhnete se náročnému bourání, které dokáže pořádně znepříjemnit život. Změny jsou na dřevostavbách výrazně jednodušší a není třeba se jich bát.

Dřevostavby mají své nesporné výhody. Třeba to, že bydlet můžete už za pár týdnů!Zdroj: www.domykv.cz

Hřejivé bydlení, které si zamilujete

A nakonec nesmíme opomenout design, protože bydlení by mělo lahodit i vašim očím. Co se vnějšku a domu obecně týče, vybrat si můžete z pestré škály modelových domů, ale některé firmy rády navrhnou domek přímo pro vás, na vaše přání a podle vašich potřeb.

Uvnitř pak zase oceníte možnost hravě se vypořádat s prostorem. Pokud například milujete rustikální styl bydlení, můžete si, jako spousta lidí dnes, nechat odhalenou část nosné konstrukce, zvlášť pokud na ni zvolíte masivní dřevěné desky. Pak se budete cítit tak krásně a pohodlně jako v dětství u babičky na vesnici.

Nejen bydlení, ale i komerční prostory

Možná vás to překvapí, ale i komerční prostory jsou v mnoha případech dřevostavby. Třeba wellness centra, zázemí na koupalištích nebo kavárny. I to dostatečně svědčí o jejich kvalitách.

Najděte si svou cestu ke dřevostavbám. Nebudete litovat!

Čím dál oblíbenější dřevostavby rostou rychle, jsou dokonale funkční a na pohled obdivuhodné. Pokud chcete skutečně komplexní řešení svého vysněného bydlení, popřemýšlejte právě o tomto druhu stavby a v klidu se nechte unést jeho výhodami.