Jste zde

Chcete získat půjčku?

Chcete získat půjčku? PR Zdroj: Pixabay
Není nad to, když má člověk tolik peněz, kolik jich potřebuje pro spokojený život. Ovšem to je pro mnohé z nás pouze těžko dosažitelná realita.

6. 5. 2022

Lidé si v našich končinách půjčují už odedávna. Není to pro nás už dávno ničím neobvyklým, a to z toho důvodu, že je každému z nás dávno jasné, že se lidé nejednou a z lecjakého důvodu ocitnou ve finanční tísni, již zkrátka ani jinak než formou půjčky řešit nelze.

Někdo se tak ocitne v nouzi a jakmile definitivně zjistí, že už to momentálně nezvládne, musí se obrátit na někoho, kdo by mu s tím pomohl. A tím někým bývají kromě příbuzných, známých a kolegů i finanční instituce. Jichž je u nás dost a dost, a tudíž by zdánlivě měl mít každý možnost vybrat si ze široké nabídky to pravé.

Ovšem tak tomu ve většině případů není. Protože skutečnost, že se u nás v reklamách propaguje kdejaká možnost, ještě vůbec neznamená, že ji člověku i poskytnou. Což je problém zejména u lidí, kteří nemají dost vysoké příjmy, kteří se potýkají s dluhy a oplývají třeba i záznamy v registrech dlužníků a jinými nedostatky. Ti musí být nejednou vděčni za to, že se jim nabízí aspoň nebankovní hypotéky.

bydlimekvalitne.cz_02.jpg

půjčka
Zdroj: 
Pixabay

A lze kvitovat s povděkem, že se alespoň tyto produkty nabízejí i jim. Protože nebýt těchto, byli by všichni lidé, kteří nejsou coby žadatelé dostatečně bonitní, odsouzeni k životu v bídě. Nikdo jiný by tu pro ně nebyl.

Když se nalézá u produktu zvaného třeba americká hypotéka kalkulačka, lze si touto hravě spočítat, že jde u nebankovních hypoték o finančně i jinak docela atraktivní finanční produkty. A jinak tomu není ani v případě, že taková kalkulačka schází, protože jsou zde podmínky pro získání a splácení natolik flexibilní, že by si s tím takový kalkulátor nedokázal ani poradit. Zažádat se tu dá snadno, vše je tu schváleno i vyplaceno rychle a splácet se dá následně třeba i po tři desetiletí. A takovou nebankovní hypotéku lze použít na cokoliv. Klidně i na refinancování hypotéky či půjčky jiné a nevýhodné, na výplatu exekucí… A to věru prospěje každému z lidí v nesnázích.