Jste zde

Bytové doplňky: Jak zútulnit domov snadno a rychle?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Stejně jako módní doplňky jsou doplňky do bytu v našem životě velmi důležité. S jejich pomocí totiž dokážeme snadno a rychle zútulnit domov. Stačí se přitom držet několik kroků. A díky některým lze navíc ušetřit.

17. 9. 2016

Nábytek je nedílnou součástí našich domovů. Stejně důležité jsou však také bytové doplňky, které dokážou interiér proměnit skutečné z gruntu. Nejenže se tedy budete doma cítit podstatně lépe, ale když budete vybírat dobře, na první pohled zaujmete každou návštěvu. 

V současné době je nabídka bytových doplňků opravdu široká, a to jak ryze dekorativních, tak praktických (sem patří například nástěnné hodiny). Při jejich výběru byste ale měli dodržovat několik pravidel.

Občas stačí jen pár drobností a místnosti můžete dát zcela jiný ráz. Jako v tomto případě, kdy se proměnila v bydlení v africkém stylu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Výběru bytových doplňků není nejsnazší 

Předně je nutné zdůraznit, že bytové doplňky by měly „sedět" k nábytku i celkovému vzezření pokoje. Pokud si tedy teprve zařizujete bydlení, zaměřte se na ně až v úplném závěru. V žádném případě to ale neznamená, že musí mít nutně podobné barevné provedení jako zbytek interiéru. 

Experimentujete-li rádi, můžete si kupříkladu vyhrát s barevnými kontrasty. Také je vhodné si ujasnit materiál bytových doplňků. Takové dřevo bude lépe působit v tradičněji zařízených místnostech, zatímco moderní pokoje můžete zútulnit třeba za pomoci skla.

Severský styl bydlení staví na přírodních materiálech, světlých barvách, ale samozřejmě i na síle doplňků, které ho dotvářejí.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Bytové doplňky z hlediska financí 

Bytové doplňky sice obecně nejsou cenově nedostupné, ale při větším množství se jejich nákup může prodražit. Pokud tedy chcete ušetřit, doporučujeme využít slevové kupóny na Mall anebo slevové kupóny na Zoot. Nákup na internetu má navíc tu výhodu, že jej můžete učinit z pohodlí vlastního domova. 

Pamatujte také na to, že všeho moc škodí, takže byste to s bytovými doplňky neměli v žádném případě přehánět. Pak by totiž váš domov mohl připomínat skladiště.

Ušetřit však můžete ještě jinou cestou. Pokud jste manuálně zruční, lze zvolit způsob „udělej si sám".  Tento proces je nejen kreativnější a levnější, ale zároveň se jedná o vhodnou recyklaci již nepotřebných věci. 

I zdánlivě obyčejný dětský pokojíček můžete s pomocí několika doplňků proměnit v království fantazie a barev.Zdroj: www.bigstockphoto.com

A co že si lze vyrobit? Možností máte nekonečné množství. Jako tip na závěr pro vás máme květináč z plechovky. Tu stačí oblepit dřívky a máte úžasně vypadající bytový doplněk v podstatě za „babku". Na internetu každopádně naleznete řadu návodů i inspirací a leccos jistě vymyslíte sami. 

Mohlo by vás zajímat: máte zájem využít slevových akcí jednotlivých internetových obchodů, ale nechce se vám je zdlouhavě hledat? Pak můžete využít služeb portálů jako Kuponer.cz, kde najdete spoustu slev a slevové kupony na jednom místě.