Jste zde

Aloe vera jako základ mnoha dobrot: Vyrobte si je sami, ať nenaletíte na "fejky"

aloe vera Zdroj: www.bigstockphoto.com
Aloe vera je oblíbená a nenáročná pokojová rostlina, kterou se vyplatí pěstovat! Pojďte si s námi vyrobit hojivý gel, osvěžující nápoj i sirup, který posílí vaši imunitu. Víme, jak na to.

23. 7. 2020

Na českém trhu se můžeme setkat s mnoha produkty, které hlásají, že obsahují aloe vera. Jenže! Většina z nich obsahuje pouze zlomek léčivé dužiny, a tudíž od nich nemůžete očekávat zázračné účinky na organismus. A navíc: Velmi častým nešvarem mnoha výrobců, kteří vyrábějí nápoj z aloe vera, je nahrazování léčivé dužiny dužinou z hroznového vína. 

Zkuste si s námi vyrobit přípravek, který aloe vera bude skutečně obsahovat. Levně, rychle a velmi jednoduše

Aloe vera jako první pomoc

Aloe vera je léčivá sukulentní rostlina se spoustou blahodárných účinků na lidský organismus. Zevně dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, napomáhá rychlejšímu hojení drobných ran, popálenin a drobných oděrek, odstraňuje modřina, zbavuje bolesti kloubů a zmírňuje akné. Vnitřně posiluje imunitu, napomáhá správnému trávení a detoxikuje organismus.

bigstock-aloe-slices-with-leaf-29404991.jpg

dužina aloe vera
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Při užívání aloe vera dbejte na dávkování a doporučenou dobu užívání! Při dlouhodobém užívání může způsobit alergickou reakci a mít projímavé účinky. Zejména při požití nažloutlé a hořké šťávy, které se nachází přímo pod slupkou.

Používejte pouze průhlednou gelovou vrstvu

K přípravě léčivého přípravku používejte pouze gel, který je bezbarvý a najdete ho uprostřed listu. Latex, který je přímo pod slupkou listu, může u citlivých jedinců způsobit křeče a mít projímavé účinky. 

Sirup z aloe vera na posílení imunity

Obzvlášť jednoduchá a levná je výroba sirupu z aloe vera, který vás hned po ránu nakopne a posílí vaši imunitu. K výrobě budete potřebovat pouze dvě suroviny – gel z aloe vera a stejné množství cukru. Gel rozmixujte a zhruba 10 minut ho povařte spolu s cukrem. Vzniklý sirup ještě teplý přelijte do čisté sklenice a po vychladnutí ho uchovávejte v chladničce.

bigstock-aloe-vera-slice-on-table-fres-371621950.jpg

plátky aloe vera
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Léčivé účinky aloe vera můžete využít i přímo. Stačí uříznout kousek listu a čerstvý gel nanést rovnou na odřeninu, řeznou ránu nebo jinou oděrku. 

Hojivý gel na drobné ranky

Hojivý gel z aloe vera si poradí s drobnými rankami, pokožkou popálenou sluncem i s celulitidou. Poraněné a podrážděné místo zklidní, hydratuje a napomůže jeho regeneraci. Gelovou tekutinu z jednoho většího listu postačí pouze důkladně smíchat s 50 mililitry kokosového oleje.

Med z aloe vera pro lepší trávení 

Med z aloe vera posílí imunitu, urovná trávení a pročistí organismus. Med a gel smíchejte v poměru 2:1 a zahřejte, aby se obě složky důkladně propojily. Dbejte však na to, aby se směs nezačala vařit! 

Jen málokdo ví, že rozžvýkání listu aloe vera vás zbaví i bolesti zubu. 

Osvěžující nápoj z aloe vera

Lahodný nápoj s kousky dužiny aloe vera osvěží, zbaví tělo toxinů, posílí imunitu a urovná vaše zažívání. Rozmixovanou dužinu z aloe vera postačí pouze smíchat s kvalitním pomerančovým džusem a neperlivou vodou. Doladit jej můžete cukrem nebo medem.