Jste zde

4 praktické důvody, proč mít v kuchyni police místo klasických skříněk

police v kuchyni Zdroj: Shutterstock
Vypadá to jako současný trend, ve skutečnosti je to chytrý způsob, jak vylepšit svou kuchyň. Dejte šanci otevřeným policím!

22. 7. 2023

Zapomeňte na poznámky starší generace o tom, že se vám bude prášit do talířů. Jak často vám nádobí zůstává nehnutě ve skříňce? Nejspíš ho používáte častěji, než se na něj stačí zaprášit. Co vám brání v tom, abyste si policemi místo závěsných skříněk zjednodušili život a zkrášlili kuchyň? Důvodů, proč se vydat proti kuchyňským studiím, je hned několik.

1. Ušetříte

Stačí obyčejná pevná police, která unese talíře, hrnky a kuchařky. Vyjde vás o dost levněji než skříňky se svými úchytkami, patenty a vyřezáváním. A kvůli montáži nemusíte několik dní hostit dělníky či kamarády.

shutterstock_2019610898.jpg

krátké police
Zdroj: 
Shutterstock
Police nemusí mít na délku metr a více. Velmi efektně vypadají i kratší kousky.

2. Provzdušníte prostor

Pomocí otevřených polic provzdušníte svou kuchyň. Místnost se také rázem zvětší. Toto řešení je tedy obzvlášť vhodné pro menší byty a jejich majitele, kteří bojují s prostorem.

shutterstock_664194004.jpg

police na tmavé stěně v kuchyni
Zdroj: 
Shutterstock
Krásně vypadají police ze dřeva na tmavé stěně. Jen pozor, toto řešení není ideální pro menší prostory.

3. Budou se vám dobře uklízet

Pokud jde o zmíněný prach, tak stačí jednou za čtrnáct dní přejet polici prachovkou. Další věc je ale organizování nádobí. Tím, že máte vše před očima, snadněji udržíte pořádek.

shutterstock_2013781772.jpg

prosklené skříňky v kuchyni
Zdroj: 
Shutterstock
Kompromisem můžou být například prosklené skříňky. I ty prostor opticky zvětší.

4. Skvěle vypadají

Díky těmto policím bude vaše kuchyň vypadat otevřeně a zabydleně. Můžete navíc snadno ukázat nádobí po babičce či své designové úlovky. Zařaďte mezi hrnky a talíře květináč s bazalkou a uvidíte, jak se vaše kuchyň promění!

shutterstock_1927902212.jpg

tmavé kování u polic
Zdroj: 
Shutterstock
Tmavé kování může působit jako zajímavý akcent.

A co když si nejste jistí?

Líbí se vám nápad s policemi, ale nejste si jistí? Zvolte kompromis. Zbavte se části skříněk, kde můžete vystavit nádobí, se kterým se rádi pochlubíte, a jednu či dvě skříňky si ponechte. Časem se pak můžete oprostit i od nich. Další variantou pro nejisté je odmontování dvířek a vylepení vnitřku skříněk zajímavou tapetou.

Zdroje:

  • https://www.denik.cz/dum-a-byt/otevrene-police-v-kuchyni-troufnete-si-na-ne-20180810.html
  • https://dona-shop.cz/cz/blog/napady-police-v-kuchyni
  • https://bydleni.instory.cz/2184-moderni-kuchyne-s-otevrenymi-policemi-jak-to-udelat-aby-police-byly-hezke-a-prakticke.html