Jste zde

Žlučové mýdlo: Generacemi osvědčený pomocník odstraní skvrny od potu i krve

žlučové mýdlo v kostce Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zbavte se všech drahých čistících prostředků na nejrůznější druhy skvrn a pořiďte si žlučové mýdlo. Levného a účinného pomocníka při jejich odstraňování.

16. 11. 2020

Žlučové mýdlo je speciální mýdlo, které by nemělo chybět v žádné domácnosti. Spolehlivě odstraní skvrny, se kterými jste si už nevěděli rady, je levné a šetrné nejen k životnímu prostředí, ale i k citlivé pokožce. 

bigstock-soap-bar-chamomile-closeup-vi-388134835.jpg

žlučové mýdlo na ručníky
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Žlučové mýdlo má hnědou až hnědozelenou barvu a obsahuje enzymy, které dokážou rozložit tuky a bílkoviny. 

Generacemi osvědčený pomocník

Žlučové mýdlo, které se vyrábí v tuhé i tekuté formě, koupíte téměř v každé drogerii za pár korun. Nečekejte však velké reklamní poutače, které by vás už u vchodu lákaly k jeho koupi a propagovaly jeho zázračné schopnosti. Mýdlo obvykle najdete zastrčené mezi mnohem dražšími pracími prostředky, o jejichž extra síle se nás snaží jejich výrobci přesvědčit masivní reklamou. 

Žlučové mýdlo nepotřebuje žádnou televizní reklamu, billboardy ani jinou formu propagace. Na českém trhu totiž není žádnou novinkou, ale jde o generacemi osvědčený čisticí prostředek, který si se skvrnami poradí mnohem lépe než drahé, mnohdy neekologické a k vašemu zdraví nešetrné čistící prostředky! 

Žlučové mýdlo si zamilujete!

V poměru cena/výkon nemá žlučové mýdlo žádnou konkurenci. Skvrny odstraní nejen z bílého a barevného prádla, ale i z koberce, ubrusu nebo sedací soupravy. A překážkou není ani materiál. Skvrny snadno odstraní z přírodních, směsných i umělých vláken. 

Spolehlivě zlikviduje mastné fleky, krvavé skvrny i skvrny od červeného vína, borůvek, trávy, kečupu i inkoustu. Límečky u košile zbaví make-upu a z triček odstraní žluté skvrny od antiperspirantu a pocení v podpaží. Zkrátka si poradí s mnoha skvrnami, na jejichž odstranění byste si jinak museli koupit několik speciálních čisticích prostředků.

Zázračná hovězí žluč

Žlučové mýdlo odstraňuje skvrny přírodní silou. Hlavní složka mýdla je býčí nebo volská žluč, která se získává ze žlučovodu dobytka a v podstatě se jedná o odpad při produkci masa.  Samotná síla mýdla pak spočívá v enzymech, které hovězí žluč obsahuje a které mají schopnost rozkládat tuky a bílkoviny. 

bigstock-closeup-young-asian-woman-use-382362641.jpg

praní prádla žlučovým mýdlem
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Žlučové mýdlo naneste na potřísněné místo co nejdříve! Čím dříve začnete skvrnu odstraňovat, tím spíše docílíte kýženého výsledku. 

Žlučové mýdlo naneste přímo na skvrnu

Použití žlučového mýdla je naprosto jednoduché. Mýdlo naneste přímo na skvrnu a textilii properte v ruce. U čerstvých skvrn mýdlo nechte působit pár minut. U skvrn, které už stihly zaschnout, nechte mýdlo působit i několik hodin.

Látku však mějte ponořenou stále ve vodě, aby mýdlo nezaschlo. Pokud skvrna nezmizí, postup opakujte. Zejména starší skvrny vyblednou až po několika zopakováních, proto buďte trpěliví a nevzdávejte se hned po prvnim nevydařeném pokusu.

bigstock-clothes-hanging-on-clothing-ra-327640774.jpg

barevné prádlo na ramínkách
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
U barevného prádla vyzkoušejte stálost barev. Mýdlo naneste na méně viditelné místo a sledujte zda nedochází k odbarvení látky. 

Textil vždy perte ve vlažné vodě, nikoliv v horké. Bílkoviny se vlivem teplé vody srazí a skvrna už nikdy nepůjde odstranit.