Jste zde

Žehlička je skvělým pomocníkem. Znáte nové vychytávky?

nová žehlička Zdroj: Zivica Kerkez / Shutterstock.com
Je jisté, že bez tohoto přístroje se neobejde žádná domácnost. Žehlička se však ve svém vývoji stále posouvá a dnes nabízí mnohé vychytávky, které dříve byly naprosto nemyslitelné.

14. 8. 2020

Žehlička a její nové funkce

Zatímco na napařovací žehličky už jsme si zvykli a staly se nedílnou součástí každé moderní domácnosti, jejich vývoj se opět posunul a nabízejí mnohé přídavné funkce. Přelomové materiály, jako jsou Durilium nebo keramika, umožňují naprostou nepřilnavost povrchu.

Parní ráz, kdy vám žehlička najednou umožní vypustit okolo 200 gramů páry na minutu, se hodí při žehlení velmi suché nebo hrubší tkaniny. Bezpečnostní pojistka přístroj automaticky vypne po určité době nebo když se překlopí. 

Žehličky na cesty

Své oblečení potřebujeme mít krásné a vyžehlené i během dovolené nebo služební cesty. Ať už jedete kamkoliv, žehlička na cesty se stává velmi vítaným společníkem. Některé z nich se dají složit, a díky jejich menšímu rozměru se vejdou do každého cestovního zavazadla. Samozřejmostí je pak napařování a také možnost vertikálního žehlení. Vaše oblečení tak bude vypadat vždy skvěle.

Parní generátory

Rychlé, šetrné a zároveň výkonné žehlení si získává stále více příznivců. Parní generátor se hodí zejména do domácností, kde se běžně žehlí větší množství prádla. Žehlička s parním generátorem je hmotnostně velmi lehká, a přitom má až třikrát vyšší výkon páry než klasická žehlička. Žehlení se tak podstatně urychlí a vám zbude čas pro příjemnější činnosti. 

Vertikální žehlení

Přejete si vyžehlit oblečení zavěšené na ramínku? Potřebujete přežehlit záclony nebo závěsy? V tom případě vyhledejte žehličku, která nabízí možnost vertikálního žehlení. Tuto funkci zvládají speciální napařovače oděvů, napařovací žehličky i parní generátory. 

Jaká žehlička by se hodila k vám?