Jste zde

Napařovací žehlička: Vyžehlí prádlo rychle. Na jaké funkce se zaměřit?

napařovací žehlička Zdroj: BOKEH STOCK / Shutterstock.com
Těžko si už dnes představit domácnost, ve které není napařovací žehlička. Vždyť tento důležitý pomocník dokáže prádlo vyžehlit ve velmi krátkém čase. Jaké funkce se hodí mít a jaký materiál žehlicí plochy zvolit?

13. 8. 2020

Napařovací žehlička urychlí celou práci!

Přejete si, aby bylo vaše prádlo vyžehleno velmi rychle a úhledně? Napařovací žehlička disponuje otvory přímo na žehlicí ploše, z nichž vychází pára. Ta prádlo rovnoměrně zvlhčí a je mnohem snadnější a rychlejší ho vyžehlit.

Napařovací žehlička se velmi rychle nahřeje, obvykle už za jednu minutu. Díky páře se vám podaří rychle a snadno vyžehlit i hrubé tkaniny. Práce se vám velmi zrychlí díky napařovacím otvorům, se kterými odpadá potřeba prádlo kropit. Žehlení se tak stává velmi jednoduché. 

Pohlídejte si funkce napařovací žehličky

Kromě parního výkonu napařovací žehličky, který by měl být okolo 30 až 40 gramů páry  za minutu, je vhodné mít i druhé tlačítko s názvem parní ráz. Po jeho stisknutí žehlička jednorázově uvolní zhruba 200 gramů páry za minutu.

Jaké další funkce si pohlídat? Určitě je dobré mít žehličku s bezpečnostní pojistkou – ta po určité době žehličku automaticky vypne. Stejně se žehlička s pojistkou vypne i v případě, že se přístroj převrhne a zůstane ležet na žehlené tkanině. Další skvělá funkce je Anti-drip systém. Ten u nižších teplot zabrání vzniku páry a nepříjemného odkapávání. 

Materiál napařovací žehličky

Vámi zvolený materiál žehlicí plochy má vliv na její skluz a přizpůsobení se dané tkanině. Keramický povrch bývá jeden z nejkvalitnějších, dokáže se totiž přizpůsobit tkanině i vysoké teplotě. Durilium zajišťuje nejlepší skluz po materiálu a také rychlou manipulaci. Nerez a hliník jsou materiály, od kterých se v současné době při výrobě žehliček upouští. 

Už víte, jaká žehlička se bude hodit právě vám?