Jste zde

Žehlicí prkno je základ pro rychlé a pohodlné žehlení. Víte, jak vybrat to správné?

dáma se žehlicím prknem Zdroj: Andrey_Popov / Shutterstock.com
Žehlicí prkno je významným pomocníkem v každé domácnosti. Některá prkna jsou multifunkční a kromě usnadnění žehlení se z nich dají vytvořit praktické schůdky, jiné zase disponují například funkcí nahřátí prkna. Víte, jak vybrat to správné pro vás?

13. 8. 2020

Multifunkční žehlicí prkno

Možná také přemýšlíte, zda si konečně pořídit žehlicí prkno. Kromě toho, že se rutinní činnost výrazně zrychlí a žehlení se stane mnohem příjemnější, existuje i multifunkční žehlicí prkno se schůdky – to představuje dva nástroje v jednom. Usnadní vám žehlení a během chvilky se promění v praktické schůdky.

Jaké parametry si ohlídat, když vybíráte žehlicí prkno? Jakou roli má jeho výška i šířka

Správná výška a šířka žehlicího prkna

Abyste pohodlně vyžehlili, potřebujete prkno s minimální šířkou 30 centimetrů. Toto je minimální rozměr. Jakékoliv širší prkno vám práci ještě usnadní, protože vám zjednoduší práci s prádlem a zkrátí celkový čas, který musíte žehlení věnovat. 

Aby vás nebolela záda, krční páteř a nohy, zvolte si žehlicí prkno vždy o metr nižší, než je výška vaší postavy. Máte-li 170 centimetrů, ideální výška žehlicího prkna pro vás bude 70 centimetrů. 

Vychytávky žehlicího prkna

Přejete si skutečně funkčního pomocníka? Zvolte prkno s odkládací plochou – ta může být fixní nebo výsuvná. Hodí se i vodicí anténa, se kterou vám nebude nijak překážet kabel od žehličky.

Pokud si zvolíte žehlicí prkno s elektrickou zásuvkou, výrazně si ušetříte manipulaci s vaší žehličkou. Hodí se vám ještě nějaká vychytávka? Zvolte funkci nahřátí prkna, a udržte tak žehlicí plochu stále suchou. Funkce nasávání a vyfukování vzduchu umožní vytvořit vzduchovou bublinu – ta usnadní žehlení tenkých látek. 

Už víte, jaké žehlicí prkno se bude hodit vám?