Jste zde

Zabezpečení domu a bytu díky GSM alarmům: Jak na to?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Počet vykradených domů a bytů roste. Nejvíc ohrožení jste v Praze, nejméně pak ve Zlínském kraji. Pokud přemýšlíte o tom, jak svůj majetek lépe chránit a zároveň za alarmy neutratit malé jmění, máme pro vás pár rad a tipů.

11. 4. 2017

Když se řekne zabezpečovací technika, mnoho z nás si představí složité systémy plné drátů, které stojí desítky tisíc korun a které musí instalovat specializovaná firma. 

Skutečnost je však přes opačná. Spolehlivý, bezdrátový a uživatelský přívětivý GSM alarm lze pořídit i za cenu do 10 tisíc korun, přičemž dokáže ochránit majetek v mnohem vyšší hodnotě. Co všechno GSM alarmy umí a proč je vhodné je mít doma?

Přednosti GSM alarmů

  • Levná a přitom účinná ochrana domu, bytu či jiných prostor
  • Snadná instalace a zprovoznění
  • Možnost ovládání na dálku (SMS, aplikace)
  • Ochrání vás nejen před zloději, ale i požárem či únikem plynu
  • Možnost ovládání na dálku pomocí mobilu a aplikace

GSM alarmy fungují na jednoduché principu.  K hlavní centrální jednotce jsou bezdrátově připojeny různé senzory. Při vyslání signálu centrální jednotka „zareaguje“ podle zvoleného nastavení.  Alarm chrání vaši domácnost, ať už jen odejdete z práce, nebo se vydáte na několikatýdenní dovolenou.

Dnes už kromě pohybových čidel navíc existují i detektory kouře či úniku plynu. Je prokázáno, že většině vloupání i jiných nepříjemných událostí (typicky například požár) pomohlo předejít použití byť jen nejzákladnější zabezpečovací techniky.

Proto jsou GSM alarmy dnes tak oblíbené zvláště mezi obyčejnými zákazníky, mezi něž patří majitelů domů a bytů či provozovatelé firem. Představují totiž ideální kombinaci spolehlivých funkcí a přijatelné ceny. Systém lze pořídit už za 10 tisíc korun, přičemž tím ochráníte často mnohem cennější věci, nebo přímo osoby.

Bezdrátové systémy jsou nástupcem dřívějších drahých systémů

Pokud je nějaká oblast, v níž došlo v posledních letech k velkému pokroku, pak jsou to právě zabezpečovací systémy.

Zatímco dříve se opravdu spolehlivý systém musel složitě instalovat a k jednotlivým senzorům musely být připojeny dráty vedoucí k centrální jednotce, dnes jsou bezdrátové systémy mnohem jednodušší a signál se přenáší na dálku, což se příznivě projevuje i na ceně. V podstatě stačí vhodně umístit centrální jednotku a různé typy senzorů.

Které typy senzorů existují?

K hlavní centrální jednotce lze připojit následující typy senzorů a čidel:

  • PIR čidla (pohybové senzory) – detekují pohyb těles s jinou teplotou, zároveň však nespustí alarm při pohybu zvířat, větru atd.
  • Magnetické senzory – umisťují se na dveře a detekují jejich otevření.
  • Detektory kouře – pracují na fotoelektrickém principu rozptýleného světla.
  • Detektory úniku plynu – nejsou potřeba v každé místnosti – stačí na chodbě.
  • Zesilovače signálu – používají se u rozsáhlejších prostor. „Převezmou“ signál od detektorů a zesílený ho posílají dál.

Kam umístit a jak zprovoznit GSM alarm?

Instalace a prvotní zprovoznění centrální jednotky a senzorů je snadné. Stačí postupovat podle návodu. Centrální jednotka se obvykle umisťuje hned blízko dveří, aby byl dostatek času k ní dojít po otevření.

GSM alarm můžete zakoupit v e-shopu se sledovací technikou SpyObchod.cz. Prodejce vám poradí s vhodným výběrem produktů pro váš objekt.

Několik tipů na závěr

  • Pokud chcete GSM alarm použít u rozsáhlých prostor, doporučujeme pořídit repeater (opakovač). Ten přijme signál z detektorů, zesílí ho a poté pošle na centrální jednotku.
  • Rozhodně doporučujeme zakoupit alarm s klávesnicí a displejem – mnohem snadněji se s ním manipuluje.
  • Baterie v detektorech obvykle vydrží okolo 6–8 měsíců. Inteligentní alarm vás upozorní v případě, že ztratí s detektorem kontakt.