Jste zde

Z lednice se ztrácí jídlo? Obalte ho sáčkem s potiskem plísně!

Zdroj: Robert Basil (Flickr)

Jeden z nejčastějších problémů domácností, kde žije více než jeden člověk, je mizení jídla. Určitě už se vám někdy stalo, že jste se těšili na oblíbené jídlo, na které měl ale chuť i jiný a bohužel rychlejší člen domácnosti. V USA na to vyzráli.

5. 3. 2014

Na trhu se objevily svačinové sáčky potištěné skvrnami, které vypadají jako plíseň. Když si do pytlíku dáte sendvič nebo pár plátků salámu, vypadá to velmi věrohodně a dosti nevábně. Nenechavce přejde chuť, snaživci ale mohou takovou svačinu vyhodit.

Na tuhle vychytávku přišel designér Sherwood Forlee. Narodil se sice v Hongkongu a vyrostl v Zimbabwe, od univerzitních studií ale pobývá v Severní Americe a jeho nápady tam mají velký úspěch.

Společnost vyrábějící Anti-theft lunch bags, tedy ony svačinové sáčky s pojistkou proti zlodějům, si Forleeho odpudivý design nemůže vynachválit a nestačí vyrábět dostatek produktů, aby uspokojila trh. V českém prostředí zatím tahle zvláštnost není k sehnání.

Dáte si sendvič se švábem, nebo s mouchou?

S designováním pro potravinářský průmysl už Forlee měl zkušenosti. V minulosti navrhl například mačkadlo na citrusy v podobě gramofonu, talíř se zrcadlem, na němž každá porce vypadá dvakrát větší, než doopravdy je, nebo bludišťový vaflovač (přístroj tvořící vafle ve tvaru labyrintu). Pro ty, které spíše než jídlo zajímá hlavně hubnutí, zase vytvořil tričko s metrem kolem pasu.

Plesnivé svačinové sáčky díky sociálním sítím obletěly svět. Vydláždily tak cestu dalším podobným předmětům znechucujícím nenechavým jedlíkům jejich zátahy na lednice, objevily se například sáčky s potiskem moucha nebo švába. Uvidíme, zda se dostanou i na české pulty.

Na našem facebookovém profilu se plísní bát nemusíte, tak se přidejte mezi naše fanoušky.

Autor Jan Švestka na Google+

Originál titulní fotografie: http://www.flickr.com/photos/fallenheroescar/4813552116/