Jste zde

Vyzkoušejte osvědčený bazar. Lednice vás nemusí stát moc

bazar lednice Zdroj: pixabay.com
Možná si chcete domů dopřát super nabušenou lednici, která je ale za plnou cenu na váš rozpočet drahá. Možná jen máte hlouběji do kapsy a hledáte schůdnější varianty, jak si lednici pořídit. Ať tak, či tak, může být dobrým řešením bazar.

30. 3. 2020

Bazarové ledničky můžou být jen rozbalené, pak je sleva nižší, použité a servisované se zárukou, pak je sleva vyšší. Nakonec můžete sehnat i lednici zánovní, která byla používaná, ale je plně funkční a se zárukou. Lednice z bazaru můžete sehnat takřka v kterémkoli známém provedení – s mrazákem i bez něj, klasickou i americkou lednici, vestavnou lednici nebo retro… A patří sem samozřejmě i malé přenosné ledničky, které oceníte třeba při cestování, vinotéky nebo ledničky na nápoje.

Výjimkou nejsou ani náhradní díly – pokud sháníte náhradní dveře v konkrétní barvě, i v tomhle ohledu máte šanci uspět. Jen vždycky vsaďte na osvědčený obchod či e-shop, jehož bazar lednice bere zpátky a je si jistý, že jsou bez problémů.

Zdroj: pixabay.com

Jak jsou na tom bazarové lednice cenově?

Je docela pochopitelné, že čím dražší lednice původně byla, tím víc na ní můžete ušetřit. Například u přenosných lednic může být sleva nižší než 7 %, u velkých amerických lednic se spoustou funkcí a s moderními technologiemi se sleva může vyšplhat i na 40 % u zánovních modelů. U klasických lednic pak může jít cena dolů i o 50 %. Získáte přitom spolehlivý model například v energetické třídě A+++. A to už je něco.

Podle čeho vybrat lednici? Nejde jen o parametry

Když už budete vybírat lednici z bazaru, nebudete mít tak velkou možnost volby, jako kdybyste se porozhlíželi v obchodě mezi novými modely. I tak vás ale možná překvapí, že nebudete vědět, která pro vás bude tou nejlepší.

Kromě výšky a šířky vybírejte podle toho, jestli potřebujete jako součást lednice i mrazák, nebo ne, a jestli ho chcete dole, nebo nahoře.  Další věcí je výběr mezi klasickou, americkou nebo vestavnou lednicí, která může dokonale zapadnout do vaší kuchyně a nevyčnívat. A pak jde ještě o nejrůznější technologie a funkce. Už dřív jsme pro vás sepsali podrobnější návod, jak vybrat lednici, tak se nebojte ho použít!