Jste zde

Královský objem, pohodlné otevírání. To je americká lednice

americká lednice Zdroj: www.bigstockphoto.com
Překvapila vás na první pohled lednice, která se dala otevírat jako dvoukřídlé dveře? Když se k tomu připočetl mrazák, měla dokonce čtvery dveře? A k tomu spoustu místa a důmyslné vychytávky, o kterých jste dosud neměli ani tušení?

1. 4. 2020

Tak to byla americká lednice, kanonýr mezi chladničkami. K jejím výhodám patří velký vnitřní prostor a jeho důmyslná organizace, celá řada funkcí pro co nejsnazší užívání a taky výrobník ledu nebo možnost natočení čerstvé vody. K tomu všemu bývá perfektním designovým prvkem kuchyně.

Zní to krásně? Ano, nesmíme ale zapomenout, že to všechno je vykoupeno několika nevýhodami – americká lednice se hodí do velké kuchyně, protože je zkrátka prostorově výraznější. Taky se s ní hůř manipuluje, bývá hlučnější než klasická lednice, její pořizovací cena je vyšší a dražší je i její provoz. Pokud si ji ale nepořídíte jen jako rozmar, nakonec ji budete milovat.

Náš tip: Hledáte levnější modely bez drahých technologií? Podívejte se na ledničky Beko. Za přívětivější cenu můžete mít americkou lednici i z bazaru.

Parametry, které byste měli při výběru znát

Když pomineme rozměry, podle nichž musíte vybírat, aby se vám nový „mazlík“ do kuchyně vůbec vešel, podíváme se na objem. Americká lednice by měla nabízet aspoň 70 litrů chladicího prostoru a 25 litrů mrazicího prostoru na jednu osobu domácnosti. Obecně se tyto hodnoty pohybují od 264 do 601 litrů u chladničky a od 73 do 257 litrů u mrazáku. Důležité je při volbě konkrétní lednice hledět na vnitřní uspořádání.

Zdroj: www.pexels.com

Co se hlučnosti týče, pohybuje se americká lednice někde mezi 36 a 43 dB. To odpovídá běžnému ruchu v domácnosti. Občas se stane, že nový majitel postaví lednici moc blízko ke zdi nebo na nerovnost na podlaze – pak může být lednice o něco hlučnější.

Funkce, které vás oslní

Americká lednice je prostě propracovaný spotřebič. Některé funkce jste u nich dosud možná brali za samozřejmé, jiné vás možná příjemně překvapí. Čím?

  • Počet dveří se může lišit od dvou do čtyř.
  • Díky napojení na přívod vody můžete z ledničky čerpat čerstvou chlazenou vodu.
  • Výrobník ledu IceMaker vám vyrobí denně i 100 kostek ledu.
  • Díky antibakteriálnímu povrchu na vnitřních stěnách lednice si bakterie a plísně jen tak neškrtnou.
  • Díky funkci Twin Cooling dokáže lednice udržovat správnou teplotu v lednici i v mrazáku. Jde o dva oddělené okruhy.
  • Nulové zóně můžete nastavit teplotu a vlhkost podle sebe. Bezva místo pro sýry, ovoce a zeleninu.
  • No Frost je zase funkce, díky které se můžete rozloučit s pracným odmrazováním. Lednice se o to postará sama.
  • Ionizátor je skvělá vychytávka, která omezuje výskyt bakterií a virů. Kvůli nim se potraviny často kazí. Takhle vydrží delší dobu čerstvé. Zároveň se ionizátor stará o neutralizaci pachů.
  • Multiairflow se stará o nepřetržité proudění čerstvého vzduchu v lednici, čímž uchovává potraviny déle v lepším stavu.
  • Možná že váš model bude mít taky možnost nastavení prázdninového režimu. Když nebudete lednici dlouho využívat, nastaví si automaticky teplotu na 12 °C, aby udržela v pořádku trvanlivé potraviny a aby se nešířily případné pachy.

Dáte americké lednici šanci?