Jste zde

Dva druhy lednice, které jste dosud nejspíš podceňovali

vinotéka Zdroj: www.bigstockphoto.com
Domácnost bez lednice snad nemůže ani fungovat. Bereme ji jako nedílnou součást, ať už máme malou, velkou, s mrazákem nebo bez něj. Existují ale dva druhy lednice, které jste až dodneška možná opomíjeli. A to je škoda!

2. 4. 2020

Vestavná lednice? Pro moderní kuchyň skoro nezbytnost!

Při výběru lednice se nevyhnete řešení, jestli si máte pořídit klasickou volně stojící, nebo jestli zainvestovat do vestavného modelu. Vestavná lednice má jednu velkou nezpochybnitelnou výhodu. Pokud máte moderní kuchyň a na jejím vzhledu vám hodně záleží, nebudete si do ní chtít dát rušivý prvek v podobě lednice.

Řešením je právě ta vestavná, která nijak nenaruší design – prostě ji zakomponujete do zbytku kuchyňské linky a dveře si necháte vyrobit v designu kuchyňské linky. Dalším velkým plusem je pak úspora místa, což oceníte zejména v menších kuchyních.

Aby vám ale vyhovovala, je potřeba se poctivě věnovat jejímu výběru. Jestli potřebujete hodně chladicího místa a mrazák máte vyřešený jinak, vsaďte na jednoduchou lednici bez mrazáku. Jestli naopak potřebujete i menší místo na mražené potraviny, zvolte lednici 2v1 s mrazákem.

Co se rozměrů týče, i u vestavných lednic si můžete vybrat ze tří velikostí – malé lednice jsou vysoké do 89 cm, standardní od 90 do 177 cm a ty vysoké mají víc než 177 cm.

Nenechte si vzít krásné chvilky s vínem. Díky vinotéce budete vždy připraveni na otevření lahve.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Mini lednice – na nápoje i potraviny do menších domácností

Pokud žijete sami nebo dvou, možná vám bude bohatě stačit mini lednice. Bazar vám ji dokonce může nabídnout za pěkné ceny, pokud do ní nechcete nebo nemůžete investovat víc peněz. Klasická malá lednice může mít na výšku klidně i méně než 45 cm, ale taky může dosahovat výšky lehce nad 80 cm. Nebude vám tak zabírat moc místa. Dobrou zprávou je, že i mini lednici můžete mít vestavnou, takže nemusí narušit vzhled vaší kuchyně.

Mezi mini lednice neodmyslitelně patří taky domácí vinotéky, a to opět samostatně stojící, nebo vestavné. Pokud milujete víno, míváte ho doma z principu větší zásobu a chcete ho skladovat v přiměřených teplotách, s její koupí neprohloupíte.

Nepodceňujte některé druhy lednic. Jakmile si je pořídíte, už na ně nedáte dopustit!