Jste zde

Vysávejte chytře, vysávejte centrálně

Zdroj:

Pokud jste vlastníky rodinného domu nebo většího bytu, pravděpodobně jste již zaslechli termín „centrální vysavače“. Co se za tímto slovem skrývá, a jaký je rozdíl oproti běžnému vysavači?

3. 3. 2011

Historie centrálního vysávání

Centrální vysavače jako takové jsou známy již řadu desetiletí. Americko-kanadský nápad na zjednodušení procesu vysávání si našel po dlouhé době cestu i do našich končin, a my tak můžeme využívat jeho výhod.

Jak to funguje?

Po celém domku je rozvedena síť trubek, obvykle do každé místnosti jedna (dle velikosti místnosti). Tyto trubky vyúsťují zástrčkami v jednotlivých místnostech, a sbíhají se do jednotky centrálního vysavače umístěné obvykle v technické místnosti domu.

Pokud chcete vysávat, nemusíte s sebou tahat těžký a hlučný klasický vysavač. Postačí ze skříně vyndat sací hubici napojenou na až 9m dlouhou a ultralehkou hadici, tu připojit k zásuvce na vyústění potrubí, čímž se aktivuje sací agregát, a můžete vysávat. Snadno, rychle, a bez toho, že se vám vysavač zasekává o prahy, nábytek atd.

Jaké jsou hlavní výhody?

Centrální vysavače si své příznivce získaly především těmito výhodami:

Jednoduché vysávání

Práce je usnadněna, odpadá řešení přívodu elektřiny a nutnost vláčet za sebou běžný vysavač s krátkou hadicí.

Tichý chod

Jistě víte, jak je běžné vysávání hlučné. Pokud vysáváte pomocí centrálního vysavače, slyšíte jen šumění hadice sající vzduch.

Hygiena na prvním místě

Centrální vysávání je hygienické. Sací agregát v sobě má výkonné mikrofiltry, které zachytí většinu nečistot. Nečistoty, které nejsou zachytitelné filtrem (nejjemnější částečky prachu), jsou nasáty speciálním potrubím a vypuštěny zcela mimo objekt.

Kde ho umístit?

Centrální vysavače se obvykle umisťují do technických místností domů (sklepy, kotelny, garáže…). Kde umístění nelze řešit tímto způsobem, lze centrální jednotku umístit i do vestavěné skříně apod.

Centrální vysavače jsou vhodné pro všechny majitele rodinných domků, ale například i větších bytů, ve kterých si chcete zpříjemnit život.

Využijete kdekoli

Prodejci nabízejí nejen centrální vysavače pro domy a byty, ale také agregáty s extrémním výkonem pro podnikové haly a další rozlehlé prostory.

Stačí si jen zjistit informace o modelu, o který máte zájem, a objednat. Již brzy můžete vysávat bez starostí.