Jste zde

Vychytávky na stůl: Osvojte si 4 triky, jak dokonale prostřít

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Čekáte návštěvu a nevíte si rady, jak originálně prostřít stůl? Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, jak ze situace vybruslit s minimálními náklady a dokonalým efektem.

21. 6. 2017

Tady najdete 4 jednoduché triky, díky kterým bude vypadat jak tabule pro královskou hostinu.

Tip 1: Jaký jste typ? Přírodní kráska, elegantní dáma, nebo excentrická diva? 

Prostírejte v takovém stylu, který ladí s vaší osobností. Dáte přednost klasice, nebo chcete něco netradičního? Mějte zároveň na paměti, že stůl by měl reflektovat náladu celého večera – chystáte neformální posezení s partou, rande ve dvou nebo pracovní večeři? Prostírání zkrátka přizpůsobte situaci a svému já. Nemůžete prohrát. 

Právě zařizujete kuchyň? Jaké jsou rozdíly mezi moderní, rustikální a klasickou kuchyní?

Někdy i zdánlivé detaily dokážou povýšit obyčejný stůl na královskou tabuli.Zdroj: www.utc.cz

Tip 2: Střed stolu = středobod pozornosti

V angličtině existuje výstižné slovo „centerpiece“, které označuje dekoraci uprostřed stolu. Jde o dominující prvek celého prostírání. Může ho představovat například kytice ve váze, svícen nebo něco originálnějšího. Nemusíte přitom kupovat nic drahého – stačí vykasat rukávy a využít vlastní kreativitu. Skvělý efekt vytvoří i obyčejná láhev od kompotu s plovoucí svíčkou nebo obrácená sklenka vína použitá jako svícen. 

Tip 3: Ďábel je prostřený v detailech

Ať děláte cokoliv, dbejte na detaily. Na internetu snadno seženete levné, jednoduché prostírání, které bude sloužit jako podklad pro roztomilé detaily. Naučte se skládat ubrousky ve stylu origami nebo vytvořte každému zajímavou jmenovku na stůl... Popusťte uzdu fantazii a vaši hosté budou mile překvapeni pozorností, kterou jste věnovala přípravě na jejich návštěvu. 

Prostírání můžete oživit i živými květinami.Zdroj: www.bigstockphoto.com

  • V souladu s přírodou

Vytvořte stůl pouze z přírodních materiálů a doplňků. Bambusové prostírání skvěle doplní DIY podtácky ze špuntů od vína nebo třeba nařezané větve stromu. Zásobte se jutovým provázkem, který se hodí na každou příležitost, a objevte v sobě vnitřní čarodějku. 

  • Retro hipsterství: úlet do dob, kdy válelo disko

Křiklavé barvy, chytlavá muzika a disko koule nad stolem. Sežeňte si k tomu ještě vtipné podtácky a servírujte na nich drinky v pestrobarevných skleničkách. Vsadíme se, že tato party skončí až ráno! 

Tip 4: inspirujte se ročním obdobím 

Jaro je v plném květu, tak proč nevyužít přírodu ve svůj prospěch? Luční kvítí v jednoduché váze udělá lepší a přirozenější dojem než řezané květiny. V kombinaci se světlem svíček pak vytvoříte dokonalou atmosféru jarního večera.