Jste zde

Jaké jsou rozdíly mezi moderní, rustikální a klasickou kuchyní?

Zdroj: www.gorenje.cz
Vybíráte si novou kuchyň, ale ještě trošku tápete v tom, jakou si do nového bydlení pořídit? Tušíte, jaké jsou vaše možnosti? Z jakých kuchyní si můžete vybírat? Co se podívat na to, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy a styly?

9. 5. 2016

Představujeme vám nejčastější a mezi Čechy nejpopulárnější typy kuchyní.

Moderní kuchyně

Moderní kuchyně představuje pro náročného kuchaře spoustu prostoru ke kreativitě. Velmi originální design těchto kuchyní se krásně doplňuje i s těmi nejmodernějšími technologiemi a současně i s praktickým využitím úložného prostoru a přípravné plochy.

Zdroj: www.gorenje.cz

Vzhled hraje v tomto případě velmi významnou roli. Vysoký lesk a barevný kontrast představují jednu z nabízených možností. Přesto by se nemělo zapomínat na jednoduchost a praktickou funkčnost, dotvořenou použitými kuchyňskými technologiemi v často používaných špičkových výrobcích s moderními funkcemi jako je například parní pečení u trub, rychlé mražení a chlazení u lednic, integrovaný kávovar, profesionální ohřívací zásuvky na talíře nebo drtiče odpadů instalované ve dřezech.

Materiály, které se v moderní kuchyni objevují, jsou moderní a neotřelé. Velmi často je používán kov, nerez nebo také sklo. 

Zdroj: www.gorenje.cz

Speciální sklo se používá zejména pro zakrytí prostoru mezi pracovní deskou a horními skříněmi, které umožňuje velmi jednoduché čištění a lze jej potisknout jednobarevně, symetrickým motivem anebo fotografií přesně dle Vašich požadavků.  

Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně jsou takovým návratem do minulosti. Typicky rustikální kuchyně bychom našli na starých venkovských sídlech. Může se nám vybavit vůně surového dřeva a čerstvě upečeného chleba. Velmi příjemný začátek sobotního dne, co říkáte? 

Zdroj: www.gorenje.cz

Kromě dřeva se v rustikálních kuchyních objevuje mnoho drobných ozdobných prvků. Například květinové ornamenty nebo jemně vyřezávané úchytky. Využívané přírodní materiály, záclonky a další látkové dekorace už jen příjemně dotváří atmosféru útulného domova.

Nemusíte se omezovat pouze na tento základní styl. Můžete si vybrat ze široké palety dalších rustikálních kuchyní ve stylu francouzském, tedy provence, anglickém nebo typicky severském. Jednotlivé styly jsou z velké části ovlivněny konkrétním způsobem života.

Tip: Vyberte si kuchyni od gorenje. Paleta kuchyní, které nabízí, je opravdu široká. Na své si tedy přijdou milovníci všech zmíněných stylů.

Klasické kuchyně

Drobné detaily, které představují styl rustikální, ani příliš mnoho barev a výrazných prvků z kuchyní moderních v klasickém stylu nenajdete. Pro klasiku je opravdu nejtypičtější pohodlnost, jednoduchost a praktičnost. Klidné a jemné barvy společně s příjemným materiálem.

Zdroj: www.gorenje.cz

V klasických kuchyních nikde nic příliš nevyčuhuje ani nepřečnívá. Úchytky a další drobné prvky bývají v jednoduchém stylu a bývají kombinací praktického řešení i vzhledu zároveň. Dřevěné skříňky se vhodně dají doplnit jednobarevnými doplňky. Jemný a elegantní design už jen zlehka dotváří celkový pocit z kuchyně.

Tip: Kuchyňská studia gorenje sídlí v několika městech České republiky. Můžete se bez obav obrátit na kterékoliv z nich. Všude jsou profesionálové, kteří vám rádi ukáží širokou nabídku různých kuchyní a také vám pomůžou vybrat tu pravou.