Jste zde

Vánoce se blíží! Nazdobte na poslední chvíli originálně i zahradu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Věnec na dveřích máte, v bytě to voní skořicí a hřebíčkem? Pak určitě ještě zařaďte do svého ušlechtilého „zdobícího“ plánu také výzdobu zahrady. Byla by škoda nevyužít jistě krásného prostoru.

16. 12. 2017

Po celé Vánoce vám může dělat radost střídmě i bohatě vánočně nazdobená zahrada. Lahodit může i očím kolemjdoucích a návštěvy se nad ní budou rozplývat.

Ozdobit se dá jakýkoli stromek a keř

Ať už máte na zahradě vzrostlý nebo jen drobounký jehličnan, zavěste na něj ozdoby. Může jít o ty klasické skleněné, ale i o dřevěné, nebo dokonce o LED světla. Ty jsou velmi oblíbené nejen proto, že spotřebují jen minimum energie, ale také báječně rozzáří kus zahrady. Vybrat si můžete ty s dlouhým vedením, které pak zapojíte do zásuvky, nebo světla s koncovou krabičkou, kam jednoduše vložíte baterii. Už teď tu krásu vidíme!

Světla můžete koneckonců klidně natáhnout podél střechy nebo zdí či kdekoli jinde – podle toho, co vaše zahrada umožní. Věřte, že světla vykouzlí na tváři úsměv i tomu největšímu škarohlídovi, který má se stmíváním v pět hodin odpoledne hodně velký problém.

I zahrada si zaslouží rozzářit. Díky úsporným LED žárovkám vás to navíc nemusí přijít na vysokou částku.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pokud se bojíte, že to u vás na zahradě bude hrát všemi barvami a vypadat jako u typického amerického domu, zvolte si jednu barvu ozdob – například stříbrnou, která dokonale padne k bílým LED světlům, nebo zlatou, jež pro změnu vyjde vstříc žlutým LED světlům. V obou případech světel můžete samozřejmě přidat ještě jednu barvu ozdob, dvě barvy totiž rozhodně nebudou působit rušivě. Velmi oblíbená je třeba červená.

Věnce nikdy z módy nevyjdou

Vánoční věnec na dveřích je jedním z nejkrásnějších způsobů, jak si Vánoce pozvat až k sobě domů. Nemusíte ale skončit jen u dveří – můžete-li se spolehnout na to, že nebude ihned pryč, dejte ho klidně i na branku u plotu.

Věnce seženete v nejrůznějších velikostech a podobách již hotové, nebo si vytvoříte sami své vlastní, přesně takové, jaké budete chtít. Z tvorby této ozdoby může vzniknout i příjemná rodinná zábava.

Lucerny vypadají krásně venku, ale parádu s nimi uděláte i v interiéru. Jen pozor na bezpečné umístění svíček.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Les v květináči

Jednoduchá výzdoba zahrady a zadarmo? Ano! Nasbírejte si v lese šišky a větvičky a naaranžujte je do květináčů nebo podobných nádob. Přidat k nim pak můžete ještě nějakou tu ozdobu – klidně dřevěnou, ale i klasickou barevnou, která u přírodních pokladů dokonale vynikne. Větvičky krásně nazdobíte i obyčejnými mašlemi, třeba červenými. Mimochodem – díky větvičkám s mašlemi může vzniknout i pěkná a decentní dekorace na váš plot.

Lucerničky, které přidají na světle

Když už byla řeč o světlech, nikdy neuděláte chybu s lucerničkou. Šikovný kutil ji může vyrobit ze dřeva sám, my ostatní si ji koupíme, postavíme do ní svíčku a budeme se kochat. Lucerničku zavěsíme třeba na terasu nebo kamkoli jinam, kde se bude líbit. Nechcete-li se spoléhat na svíčky, jsou k dostání i lucerny s LED světlem.

Zdobíte zahradu, nebo ne? A co balkón v panelovém domě? Nezasloužil by si pěkně vánočně naladit?