Jste zde

Udělejte si ze zahrady malý ráj: Díky pohodlnému zahradnímu nábytku

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Jste pyšní majitelé zahrady nebo terasy a přemýšlíte, jak ji využít na maximum? Kvalitní zahradní nábytek je skvělou volbou. Vytvoří vám intimní koutek pro relaxaci na čerstvém vzduchu, kam se můžete po práci ukrýt.

17. 7. 2015

Můžete se do něj usadit s knihou, nebo ho využít jako zázemí pro letní grilování. Jak ale nábytek na zahradu vybrat tak, aby splnil všechna vaše očekávání?

Kam chcete nábytek umístit?

Než se vydáte nábytek kupovat, je třeba mít konkrétní představu o tom, kde bude stát. Bude pod střechou? Bude stát na pevném podkladu nebo na trávě? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou nejen s výběrem samotného nábytku, ale také s výběrem jeho příslušenství.

Udělejte si ze zahrady příjemný prostor pro víkendový odpočinek.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pokud bude zahradní nábytek stát na otevřeném prostranství bez přístřešku, je třeba hledat nábytek z takového materiálu, který odolá všem nepřízním počasí. Nábytek v zastřešeném prostoru tak vysoké nároky na odolnost splňovat nemusí.

Tip: Zahradní nábytek z umělého ratanu patří k tomu nejodolnějšímu, co lze na trhu pořídit. Neublíží mu ani déšť, ani slunce.

Aby byl nábytek pohodlný a poskytoval útulný úkryt před okolním světem, měl by být vybaven polstrováním. Pokud bude nábytek stát venku bez střechy, myslete na to, že bude třeba polstrování uklízet a chránit před deštěm.

Uložte postrování do praktické truhly a netahejte se s ním do domu.Zdroj: www.teak-shop.cz

Tip: Pokud bude stát nábytek v blízkosti kůlny nebo domu, úklid polstrů pro vás nebude potíž. Pokud bude vaše zahradní oáza daleko od nejbližšího přístřešku, zauvažujte nad pořízením truhly na polstry, která může stát vedle nábytku a sloužit třeba jako odkládací stolek.

Jak budete nábytek používat?

Pokud chcete nábytek používat především k relaxaci a příjemnému posezení na čerstvém vzduchu, porozhlédněte se po zahradních sedacích soupravách s hlubokými křesílky a lehátky. Pokud ale plánujete na zahradě stolovat, spíše oceníte zahradní jídelní stůl a židle.

Umělý ratan patří k nejodolnějším materiálům. Nábytek z něj přečká i velké výkyvy počasí.Zdroj: www.teak-shop.cz

A teď zbývá to nejlepší: Vybrat design!

Zde už žádné osvědčené rady neplatí. Vyberte si takový nábytek, který se vám bude líbit a bude vám dělat radost.

Pokud chcete myslet prakticky, pamatujte, že tmavší barvy odpustí i nějakou tu nečistotu, ale jinak už je to jen na vás.