Jste zde

Víme, jaké jsou letošní trendy zahradního nábytku!

šedivý zahradní nábytek Zdroj: perdonahome.cz
Dlouhé večery a teplé letní noci se konečně blíží a s tím přichází na řadu i více času stráveného venku. Ať už je to večerní posezení s přáteli, víkendová snídaně na čerstvém vzduchu, nebo jen relax na sluníčku, téměř každý z nás rád tráví čas venku.

27. 6. 2023

Co si takhle zpříjemnit posezení na vaší zahrádce a vdechnout mu nový život? Pokud už máte plné zuby nevkusných plastových lehátek a židlí, nezoufejte! Přinášíme vám přehled aktuálních trendů ve světě zahradního nábytku.

Pohodlí je základ

Zahradní posezení si většina z nás pořizuje zejména za účelem odpočinku nebo přátelského posezení. Zahradní nábytek by nám proto měl sloužit primárně k dokonalé relaxaci a být maximálně pohodlný. Doporučujeme proto vsadit na ergonomické kousky, které vám pomohou vypnout hlavu a užívat si chvíle strávené venku.

perdona_zahradni_nabytek_2.jpg

kovový zahradní nábytek
Zdroj: 
perdonahome.cz
Při pořizování zahradního nábytku už se nemusíte spoléhat jen na nevzhledný plast. Trendem je kov.

Moderní minimalismus

Co se týče stylu nábytku, populárním trendem je minimalistický design. Jednoduché a čisté linie, jednobarevná provedení a jednoduchý design jsou oblíbenými volbami pro moderní zahrady a zahradní posezení.

Mezi nejvyhledávanější materiály patří kovy, jako jsou hliník nebo ocel, a kámen (zejména mramor). Designové zahradní stolky na odkládání drinků, zahradní jídelní stoly i zahradní křesla – to vše lze pořídit v minimalistickém stylu. Výhodou kovových materiálů je jejich pevnost a bytelnost, můžete si proto být jisti, že váš nový nábytek bude odolný a něco vydrží. 

Dalším oblíbeným řešením zahradního nábytku jsou modulární sady. Ty umožňují flexibilní uspořádání nábytku, které můžete přizpůsobit podle individuální potřeby a daného prostoru. Velmi populární jsou proto například modulární zahradní sedací soupravy nebo stolky s rozkládacími částmi, které lze velice jednoduše přizpůsobit počtu hostů i velikosti zahrady. 

Vsaďte na doplňky

V neposlední řadě pak myslete na doplňky. Stačí pár chytře promyšlených kousků a vaše zahrada získá nový, moderní nádech. Co takhle zahradní vaky nebo pufy? Tyto venkovní sedáky jsou velice praktickým i estetickým řešením. Případně můžete zvážit koupi houpací sítě nebo vypolstrovaného zahradního lehátka pro dokonalý odpočinek. 

Ať už jste se tedy rozhodli pro pořízení jednoho nového kousku, nebo rovnou pro kompletní výměnu vašeho aktuálního zahradního nábytku, s těmito trendy kousky rozhodně nešlápnete vedle.