Jste zde

Trpíte nespavostí? Vyzkoušejte léčbu vůněmi: Pomáhá levandule nebo růže

aromaterapie a nespavost Zdroj: Bigstockphoto
Probouzíte se brzy nad ránem nebo se vám večer dlouho nedaří usnout? Budíte se mnohokrát za noc a po nočním probuzení následují i hodiny bezduchého koukání do stropu? Zabojujte s nespavostí pomocí aromaterapie a vhodně zvolených vůní!

5. 2. 2022

Nespavostí trpí v dnešní době čím dál více lidí. Ať už se brzy probouzejí, nebo vůbec nemohou usnout, styčné body jsou u všech patrné – takoví lidé jsou často velmi unavení, nesoustředění, rozladění, neschopní učení nebo psychicky náročnější práce.

Pokud se k těmto nešťastníkům řadíte, než sáhnete po klasických lécích, vyzkoušejte bylinky nebo aromaterapii. I jednoduché zapálení svíčky v aromalampě s esenciálním olejem té správné vůně vám může pomoci a tohoto strašáka vás v nekomplikovaných případech zbavit.

Levandule, meduňka a růže: trojice, která vás nenechá na holičkách

Budete-li chtít před návštěvou lékaře raději ještě zkusit nějakou tu alternativní metodu, oprašte aromalampu nebo si nějakou pěknou pořiďte, opatřete ji svíčkou a nakapejte do určeného místa pár kapek vonné esence. Tyto vůně jsou na pořadu dne, na vás je, abyste si vybrali tu, která bude právě vám nejpříjemnější.

bigstock-154261637.jpg

levandulový olej
Zdroj: 
Bigstockphoto
Levandule ve vás možná vyvolá vzpomínku na Francii, ale zároveň vás i uspí.

Levandule: Na jemnou levandulovou vůni nedá dopustit nikdo, kdo vyznává aromaterapii a zároveň se potýká s častým stresem a psychickým vypětím. Kromě toho, že uklidňuje, je však rovněž dobrá při nespavosti. Samozřejmě nejen při usínání, ale i během dne. 

Meduňka: I meduňka má blahodárný vliv na lidskou duši. Dokáže zklidnit mysl, a to třeba i tak, že se vám bude po aromaterapii báječně spát. 

Růže: Růže a její typická květinová vůně je báječná pro případ nespavosti, deprese a stresu. Pomáhá i od bolestí hlavy. A je docela možné, že právě u vás tohle všechno souvisí se vším.

bigstock-natural-spa-ingredients-es-97386488.jpg

pomerančové květy
Zdroj: 
Bigstockphoto
Na nespavost funguje vůně pomeranče i pomerančových květů, neroli.

Neroli: Svěží citrusová vůně s hořkým nádechem, právě to je neroli, chcete-li pomerančové květy. Patří k těm nejluxusnějším esencím na světě a v aromaterapii je velmi populární. Celkově blahodárně působí na lidskou psychiku, ulevuje od napětí a odpomáhá od nekvalitního spánku a únavy. 

Petitgrain: Pod pojmem petitgrain si zase představme květinovou vůni s dřevitými a bylinnými podtóny. Jde vlastně o vůni pomerančového listí. Stejně jako neroli, i petitgrain celkově zklidňuje lidskou duši a mysl a napomáhá k dobrému a posilujícímu spánku.

bigstock-143669162.jpg

ylang ylang
Zdroj: 
Bigstockphoto
Skvělou vůní, která vám pomůže od nespavosti je například i ylang ylang.

Ylang-ylang: Vůně této vzácné silice působí afrodiziakálně a není vhodné ji inhalovat dlouho, mohla by vás pěkně rozbolet hlava. V malém množství a při pravidelném užívání vám však tento zázrak z květů kanangy vonné pomůže zbavit se stresu a v klidu usínat. 

Provoňte byt, vyspěte se do růžova

Zabijte dvě mouchy jednou ranou. Vyberte si ten správný olej do aromalampy a provoňte jím bydlení. Nejen že si možná ulevíte od zdravotních potíží, ale také doma navodíte příjemnou atmosféru. Stačí k tomu tak málo!

Zdroje:

  • https://www.vyspise.cz/article/cz/vune-ktere-pomahaji-usnout
  • https://www.shop-saloos.cz/Nespavost-a-uklidneni-c43_313_4.htm
  • https://zena.aktualne.cz/zdravi/nemuzete-spat-nebo-otehotnet-pomoci-vam-muze-aromaterapie/r~079870aea57311ea8972ac1f6b220ee8/
  • https://www.prirodnicestou.cz/nespavost-a-aromaterapie/