Jste zde

Trpíte nespavostí? Vyzkoušejte léčbu vůněmi: Pomáhá levandule nebo růže

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Probouzíte se brzy nad ránem nebo se vám večer dlouho nedaří usnout? Budíte se mnohokrát za noc a po nočním probuzení následují i hodiny bezduchého koukání do stropu? Zabojujte s nespavostí pomocí aromaterapie a vhodně zvolených vůní!

14. 10. 2017

Nespavostí trpí v dnešní době čím dál více lidí. Ať už se brzy probouzejí, nebo vůbec nemohou usnout, styčné body jsou u všech patrné – takoví lidé jsou často velmi unavení, nesoustředění, rozladění, neschopní učení nebo psychicky náročnější práce.

Pokud se k těmto nešťastníkům řadíte, než sáhnete po klasických lécích, vyzkoušejte bylinky nebo aromaterapii. I jednoduché zapálení svíčky v aromalampě s esenciálním olejem té správné vůně vám může pomoci a tohoto strašáka vás v nekomplikovaných případech zbavit.

Levandule, meduňka a růže: trojice, která vás nenechá na holičkách

Budete-li chtít před návštěvou lékaře raději ještě zkusit nějakou tu alternativní metodu, oprašte aromalampu nebo si nějakou pěknou pořiďte, opatřete ji svíčkou a nakapejte do určeného místa pár kapek vonné esence. Tyto vůně jsou na pořadu dne, na vás je, abyste si vybrali tu, která bude právě vám nejpříjemnější.

Levandule ve vás možná vyvolá vzpomínku na Francii, ale zároveň vás i uspí. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Levandule: Na jemnou levandulovou vůni nedá dopustit nikdo, kdo vyznává aromaterapii a zároveň se potýká s častým stresem a psychickým vypětím. Kromě toho, že uklidňuje, je však rovněž dobrá při nespavosti. Samozřejmě nejen při usínání, ale i během dne. 

Meduňka: I meduňka má blahodárný vliv na lidskou duši. Dokáže zklidnit mysl, a to třeba i tak, že se vám bude po aromaterapii báječně spát. 

Růže: Růže a její typická květinová vůně je báječná pro případ nespavosti, deprese a stresu. Pomáhá i od bolestí hlavy. A je docela možné, že právě u vás tohle všechno souvisí se vším.

Na nespavost funguje vůně pomeranče i pomerančových květů, neroli.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Neroli: Svěží citrusová vůně s hořkým nádechem, právě to je neroli, chcete-li pomerančové květy. Patří k těm nejluxusnějším esencím na světě a v aromaterapii je velmi populární. Celkově blahodárně působí na lidskou psychiku, ulevuje od napětí a odpomáhá od nekvalitního spánku a únavy. 

Petitgrain: Pod pojmem petitgrain si zase představme květinovou vůni s dřevitými a bylinnými podtóny. Jde vlastně o vůni pomerančového listí. Stejně jako neroli, i petitgrain celkově zklidňuje lidskou duši a mysl a napomáhá k dobrému a posilujícímu spánku.

Skvělou vůní, která vám pomůže od nespavosti je například i ylang ylang.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ylang-ylang: Vůně této vzácné silice působí afrodiziakálně a není vhodné ji inhalovat dlouho, mohla by vás pěkně rozbolet hlava. V malém množství a při pravidelném užívání vám však tento zázrak z květů kanangy vonné pomůže zbavit se stresu a v klidu usínat. 

Provoňte byt, vyspěte se do růžova

Zabijte dvě mouchy jednou ranou. Vyberte si ten správný olej do aromalampy a provoňte jím bydlení. Nejen že si možná ulevíte od zdravotních potíží, ale také doma navodíte příjemnou atmosféru. Stačí k tomu tak málo!