Jste zde

Tepelné čerpadlo: Jaké jsou jeho hlavní výhody?

tepelné čerpadlo Zdroj: tenaur.cz
Tepelné čerpadlo se pro své mnohé výhody stává velice oblíbeným vytápěcím systémem u nás. Na trhu najdeme čtyři druhy tepelných čerpadel: vzduch/voda, voda/voda, vzduch/vzduch a země/voda. Každý systém má svá specifika a nároky, následující výhody mají ov

9. 11. 2020

Úspora za energie a vysoká návratnost

Tepelné čerpadlo je velice úsporný vytápěcí systém, který vám dokáže ušetřit až 70 % ročních nákladů za energie. Ke svému provozu potřebuje pouze čtvrtinu elektrické energie než například elektrokotel. Zbytek získává z přírodních zdrojů, ať už se jedná o vzduch, zemi či vodu.

Investice do tepelného čerpadla je z pravidla vysoká a stabilní.  V procentech se jedná až o 8 % z ročních nákladů za vytápění, které můžete ušetřit. S využitím dotačních programů jako je Nová zelená úsporám nebo Kotlíková dotace navíc můžete ušetřit značnou část počátečních nákladů souvisejících s pořízením a instalací systému. Se státní podporou můžete očekávat úplnou návratnost investice do 10 let.

Dlouholetá životnost tepelného čerpadla

Životnost tepelných čerpadel se pohybuje v řádu desítek let. Pro bezproblémový provoz a stálý výkon je však nutný pravidelný servis a revize. Kompletní servisní služby by vám měla poskytnout dodavatelská firma, která vám bude tepelné čerpadlo instalovat. Pokud hledáte autorizovaného dodavatele, na kterého se můžete spolehnout, zkuste firmu Tenaur, kterou doporučuje tisíce spokojených českých zákazníků.

Zdroj: tenaur.cz

Možnost kombinace systému s fotovoltaikou

Mezi další výhody také řadíme možnost kombinovat tepelné čerpadlo s fotovoltaickou elektrárnou. Takto propojený systém vám ušetří až 80 % nákladů na vytápění a ohřev vody. Ročně se pak jedná o několik tisíc korun. Pro efektivní provoz obou zařízení je nezbytný spolehlivý řídící systém, který se postará o úsporné hospodaření s vlastní energií a distribuci do celé domácnosti. Společnost Tenaur vyvinula řídící systém TENGEO, který představuje revoluční řešení a integruje veškeré prvky vaší domácnosti do jedné inteligentní aplikace.

Moderní design a tichý provoz

Oko laika i odborníka navíc ocení příjemný vzhled tepelného čerpadla, které zapadne jak do interiéru, tak i exteriéru. Tato moderní technologie sebou přináší snadné ovládání a díky napojení na nepřetržitý kontrolní systém vám mohou odborníci na tepelná čerpadla ze společnosti Tenaur seřídit jednotku na dálku. To je důležité pro efektivní chod čerpadla a jeho vysoký výkon.

A když už jsme u výkonu, věděli jste, že tepelná čerpadla značky Mitsubishi jsou nejtiššími jednotkami na trhu i přes svůj skvělý a stabilní výkon? Společnost Tenaur nabízí pouze prověřená a kvalitní tepelná čerpadla jako jsou právě systémy značky NIBE nebo tepelná čerpadla Mitsubishi. Obě značky si na českém trhu našly své čestné místo a již několik desítek let dodávají topné systémy svým zákazníkům.

Ekologická volba vytápění

Nesmíme opomenout ani ekologickou hodnotu tepelného čerpadla. Jedná se o systém vytápění, který je šetrný k životnímu prostředí. Oproti spalování fosilních paliv v kotli je tepelné čerpadlo ráj pro planetu Zemi. A to z jednoduchého důvodu – do ovzduší nejsou vypouštěny škodlivé látky jako tomu je například při spalování uhlí.

Tepelné čerpadlo odnímá teplo z okolí vytápěného objektu (vzduchu, země nebo vody podle principu fungování) a převádí ho na vyšší teplotní hladinu použitelnou pro vytápění a ohřev teplé vody. K provozu potřebuje minimální podíl elektřiny a využívá především přírodní obnovitelné zdroje.