Jste zde

Nespalte se při výběru tepelného čerpadla. Dodavatel je klíčový

výběr tepelného čerpadla Zdroj: Shutterstock
Individuální přístup, široký výběr zařízení, komplexní služby a spolehlivost. To jsou požadavky, ze kterých byste při výběru dodavatele systému vytápění neměli slevit. Zaručí vám optimální řešení, komfort a výrazné úspory na energie.

14. 12. 2022

Firmy rostou jako houby po dešti, vyberte tu pravou

Zájem o tepelná čerpadla je obrovský. Počet jejich instalací se od ledna do srpna 2022 meziročně zvýšil o 150 %. V souvislosti s tímto trendem rapidně roste i počet firem, které se na toto odvětví zaměřují. Jak ale mezi nimi vybrat tu, která naplní vaše očekávání k vaší maximální spokojenosti?

Individuální přístup a řešení na klíč

Každý zákazník má jiné požadavky a možnosti. A každý dům má svá specifika. Proto je vždy nutné navrhnout celý systém vytápění. To jde jen na základě detailního zaměření na místě. Pokud vám firma nabízí řešení „od stolu“, aniž by předem podrobně zjišťovala, jaká je energetická ztráta domu, jaké jsou jeho dispozice a vaše potřeby, jen sotva může naprojektovat optimální řešení, které vám zajistí efektivní vytápění při co nejnižších nákladech. S dobře navrženým systémem totiž můžete ročně ušetřit až ⅔ nákladů na vytápění.

Férovost a jednání bez nátlaku

Zvolte dodavatele, který není závislý na jediném výrobci tepelných čerpadel. Čím širší portfolio má, tím lépe vám může poradit skutečně nejlepší řešení na míru, a pokud na dodání spěcháte, vybrat komponenty s nejkratším termínem dodání. Takový dodavatel nemá potřebu vnucovat vám konkrétní zboží, ale pomůže vám vybrat to, které vám bude nejlépe vyhovovat.

obrazek2.jpg

výběr tepelného čerpadla
Zdroj: 
Shutterstock

Komplexní služby

Určitě oceníte, když budete mít se zařizováním co nejméně starostí a strávíte s ním minimum vašeho drahocenného času. Proto je nejlepší, když vám dodavatel může nabídnout celý balíček služeb a kompletně se o vás postarat. Od poradenství, návrhu celého systému, pomoc s výběrem financování a vyřízením dotace z programu Nová zelená úsporám, až po realizaci a následné zajištění servisu a případných oprav.

Jistota stabilní firmy a kompetentních zaměstnanců

Abyste mohli využívat služeb firmy i v budoucnu a obrátit se na ni i za několik let, potřebujete, aby tu pro vás v té době stále byla. Zvolte tedy stabilní velkou společnost, která se na trhu pohybuje již roky a má za sebou řadu zkušeností. Jistotu dodá také podpora silných investorů, která zaručuje, že firma je finančně zajištěná a nehrozí jí krach.

Zaměstnanci by měli být skutečnými experty, kteří mají přehled o aktuálních trendech. Zároveň se dokážou dobře vyjadřovat, aby vám vše uměli jasně vysvětlit a zodpovědět vaše dotazy. Díky tomu se společně doberete k návrhu skutečně efektivního, úsporného a zároveň ekologického vytápění vaší domácnosti. Daniel Helcl, spoluzakladatel české společnosti Woltair, k tomu uvádí: „Topenářské řemeslo se stále vyvíjí; na trh přicházejí nové modely čerpadel, která mohou mít specifické požadavky při instalaci a manipulaci. Neustále vzdělávání v oboru je proto nutností.“