Jste zde

Stát vám zaplatí nová okna: Program Zelená úsporám je opět v plném proudu!

Zdroj: zelenausporam.cz

Plánujete výměnu oken? Pak využijte státní dotaci v rámci projektu Zelená úsporám. Finanční krytí může být až stoprocentní a ušetřit se dají desetitisíce. Poradíme vám, jak na to!

18. 7. 2012

Pokud plánujete, nebo jste nedávno provedli výměnu oken, pak určitě souhlasně pokývete hlavou, když řekneme, že jde o velikou finanční zátěž. Rodinnému rozpočtu je ale možné ulevit – dotační program Zelená úsporám se opět rozjel a tato „zelená vlna“ se dá využít nejen při nákupu nových (střešních) oken, ale i při pořizování  rozšiřujícího bytového vybavení.

Málokoho totiž napadne, že i část tohoto sortimentu splňuje dotační normy a člověk na něj může dostat příspěvek. Patří sem kupříkladu některá pasivní střešní okna. Tu největší nabídku úsporných pasivních oken má na českém trhu společnost Velux.Poměrně štědrou státní dotaci lze využít k nákupu, jak plastových, tak dřevěných oken.

Nevíte si rady s výběrem plastových oken? Poradíme vám v článku: Podle čeho vybírat plastová okna?

Program Zelená úsporám má za sebou krátkou odmlku, teď už ale úřady opět přijímají žádosti na financování projektů za účelem energetické úspory. A nezáleží na tom, zda se jedná o novostavbu či rekonstrukci. Rozhodně však s využitím dotace k nákupu oken neváhejte. Žádosti lze podávat i zpětně, avšak pouze na projekty dokončené v období do konce roku 2012.

zelena-usporam2

Pokud okna splňují všechny energtické normy, může vám stát uhradit až sto procent jejich ceny. Zdroj: rekord-online.de

Za svou existenci napomohl tento program k úspoře prostředků a tepelné izolace domácností více než 65 tisícům žadatelů. Celkově bylo na účty žadatelů vyplaceno více než 15 miliard korun.

Jakým způsobem zažádat o dotaci? Jak už to tak bývá, získání dotace není úplně snadná záležitost, ale existují instituce, které vám poradí.  V případě, že potřebujete pomoci s vyplněním přihlášky do systému Zelená úsporám, kontaktujte pracovníky České komory autorizovaných inženýrů a techniků na internetové adrese www.ckait.cz.