Jste zde

Sendvičovač připraví tousty, vafle i grilovanou zeleninu. Jak vybrat ten správný?

tousty v sendvičovači Zdroj: udra11 / Shutterstock.com
Také si přejete mít tu možnost chystat pro sebe a své blízké různorodé snídaně a svačiny? Sendvičovač posune vaše kulinářské umění o úroveň výš. Blýskněte se s novými recepty! Jak si vybrat ten správný kousek pro vaše potřeby?

20. 8. 2020

Jaké by měl mít sendvičovač funkce a vlastnosti? 

Díky některým speciálním vlastnostem a funkcím si můžete přípravu pokrmů ještě více zpříjemnit. Například možnost tepelné regulace pečicích desek vám dokáže vyhovět podle toho, jak moc si přejete mít pokrm propečený. Možnost omývat plotýnky v myčce je další šikovnou vlastností, která vám pomůže při údržbě. Ochrana proti přehřátí dokáže sendvičovač automaticky vypnout v případě, že dochází k jeho přehřátí. Protiskluzové nožičky zase zajistí stabilitu přístroje na každém typu povrchu. 

Sendvičovač s vyměnitelnými plotýnkami je lepší

Možná i vy si přejete, aby byla údržba přístroje co nejpříjemnější a rychlá. Vyměnitelné pečicí desky vám pomohou nejen při rychlé údržbě po připravení pokrmu, ale také vám dovolí zvolit různé desky pro jednotlivé pokrmy. Budete dnes připravovat křupavé vafle, francouzské toasty, sendviče ve tvaru trojúhelníků, nebo třeba grilované maso či zeleninu? Speciální plotýnky určené na přípravu panini, oplatků či lívanců jsou také výborný tip.

Velkou roli u sendvičovače hraje příkon

Příkon je jedním z kritérií, na které je třeba myslet při výběru toho správného sendvičovače. Čím větší příkon zvolíte, tím rychleji budou vaše pokrmy připraveny. Díky vyššímu příkonu totiž nebude třeba dlouho čekat na to, až se pečicí desky rozehřejí.

Než si vyberete ideální přístroj pro vaše individuální potřeby, podívejte se, jaká je velikost zvoleného sendvičovače. Obvykle lze najednou připravovat jeden nebo dva sendviče, existují ale i přístroje, ve kterých najednou zapečete až 4 dobroty najednou.