Jste zde

Prodej domu: Na těchto 5 věcí si dejte velký pozor!

Zdroj: pixabay.com
Bydlíte ve velkém domě, ale chtěli byste do menšího, nebo byste raději bydleli v bytě a starosti o dům byste přenechali jiným? Nic vám nebrání dům prodat a peníze uložit, investovat nebo za ně koupit vyhovující bydlení.

31. 7. 2018

Inspirujte se a udělejte ty nejdůležitější kroky, které vedou k prodeji domu.

1) Žádaná lokalita

V první řadě se zajímejte o to, v jaké lokalitě dům prodáváte. Pokud prodáváte rodinný dům v Praze nebo ve Středočeském kraji, tak využijte rozhodně služeb pražské realitní kanceláře. Realitní makléři mají zkušenosti a hlavně také informace o současném trhu s nemovitostmi a danou lokalitou dokážou při prodeji zohlednit a zdůraznit její výhody. Lokalita je jedním z nejdůležitějších požadavků, které kupující při hledání vhodné nemovitostí řeší. Dalším parametrem je samozřejmě cena.https://www.bydlimekvalitne.cz/5-aspektu-ktere-ovlivnuji-prodeji-domu

2) Stanovení tržní ceny

Určit správnou tržní cenu nemovitosti může být opravdu oříšek. V ideálním případě nechte i tento krok na realitní kanceláři, která přesně ví, v jakém cenovém rozmezí se podobné reality pohybují. Tržní cena by neměla být příliš nízká, ale ani příliš vysoká. Je důležité stanovit cenu tak, aby se dům prodal rychle, a přitom jste na prodeji neprodělali.

3) Příprava domu na prodej

Před prodejem domu je důležité dát ho do takového stavu, aby byl dům prodejný. Otázkou je samozřejmě, zda prodáváte rodinný dům ihned k nastěhování, nebo rozestavěný dům, který je určený spíše k rekonstrukci. Velkou výhodou jsou kvalitní fotografie, na které se kupující často ptají a chtějí je vidět jako první. Foťte dům vždy uklizený, vyzkoušejte focení přes den ve slunečný den a nebojte se naaranžovat na stůl do vázy květiny a přidat pár polštářů, aby bydlení působilo útulněji, a kupujícím tak evokovalo nový možný domov.

4) Konkrétní zájemci

Pokud už máte konkrétní zájemce o dům a svěřili jste prodej domu realitní kanceláři, tak se nemusíte ničeho bát. Profesionální realitní makléř dokáže komunikovat a zodpovědět veškeré dotazy za vás. Připraví také smlouvy a další důležité dokumenty a podklady k prodeji domu. Někteří zájemci navštíví opravdu větší množství domů, než se rozhodnou pro koupi, nemusíte být tedy nervózní, pokud vám nekývnou ihned.

5) Komplexní služby realitní kanceláře

Prodej domu pro vás může být stresující záležitost, a pokud o trhu nemovitostí téměř nic nevíte, svěřte prodej raději realitní kanceláři. Ta může zájemcům o váš dům nabídnout komplexní služby od prohlídky domu přes vytvoření kupní smlouvy až po financování koupě domu. Nezapomeňte také, že mnohdy nastanou problémy s chybějícími doklady, rozdělením majetku nebo dalšími nepředvídatelnými překážkami. V takovém případě není nic lepšího než mít za sebou profesionála, který vám dokáže poradit a pomoct s čímkoliv.