Jste zde

Proč chtít ke svému domu jímku? Toto je výčet důvodů

Zdroj: dobrezumpy.cz
Mnoho lidí danou situaci často řešit ani nemusí. A to proto, že v lokalitě, kde staví, je dostupná klasická kanalizace, na kterou se následně napojí. Ne každá oblast však tohle řešení umožňuje.

16. 11. 2018

Z toho následně plyne nutnost vyřešit daný problém jiným způsobem. Pokud se podíváme na možnosti, mluví se o třech cestách. A to:

  • Septiky
  • Čističky odpadních vod
  • Jímky

My se podíváme na možnost poslední, a to i s výčtem jednotlivých důvodů, které jasně ukazují, že jde také o možnost, které má mnoho pozitiv.

Kvalitní a ověřené řešení        

Nejde rozhodně o žádnou novinku, ale naopak o řešení, které bylo používané v minulosti a které najde uplatnění i v současné době. Kvalitní jímky, pokud jde o řešení odpadní vody, rozhodně nezklamou vůbec nikoho. Lákadlem je i jednoduchý princip jejich využití. Nepotřebují elektřinu ani nic podobného. Jsou založeny jenom na tom, že jímají odpadní vodu, kterou je následně nutné nechat jednou za čas odčerpat a odvézt. To je jediná starost, kterou s jímkou máte.

Snadná instalace

Jak taková jímka vypadá? V praxi si ji můžeme popsat jako hermeticky uzavřenou nádobu, která je umístěna v zemi. S tím souvisí také její jednoduchá instalace. V podstatě stačí mít jenom připravenou jámu, kam se samotná jímka usadí. Potom už stačí pouze napojení na vývody odpadních vod z objektu a vše je hotovo. To se podepisuje také na celkové rychlosti zprovoznění daného řešení. Dá se říci, že vše může dokonale fungovat a sloužit za pár hodin.

Nejenom na odpadní vodu

Nelze zapomínat na to, že o jímce vlastně mluvíme jako o kvalitní nádrži. To znamená, že nemusí být nutně využita jenom na odpadní vodu. Možné je nechat si na pozemku instalovat ještě jednu, a to ve formě nádrže na dešťovou vodu. Ty jsou dnes velmi populární. Hlavně pro možnost dotací a budoucích úspor. Je třeba říci, že dešťová voda najde mnoho různých uplatnění, třeba na mytí auta, zalévání a další činnosti. A jelikož padá z nebe zcela zdarma, není nutné utrácet za vodu pitnou.

Bohatý výběr a nízké ceny

Pokud se vrátíme ke klasickému využití jímky, je třeba zmínit ještě další dvě pozitiva. První souvisí s výběrem správné možnosti. A to především, pokud jde o celkový objem. Chceme říci, že dnes není problém poptat téměř libovolné řešení. Takové, které by mohlo vyhovovat mladému páru, který bydlí v bungalovu, tak i takové, které bude dokonale vyhovovat třeba i několikagenerační rodině, která bydlí ve velkém rodinném domě.

Zapomínat nelze také na celkem příznivé ceny daného řešení, které jsou také důvodem, proč se touto cestou vydat. Když budeme konkrétní, tak je třeba říci, že jde v podstatě jenom o nádobu v zemi, která se do ní snadno umístí a zasype hlínou. I proto se není nutné obávat vysokých cen spojených s výrobou nebo instalací.