Jste zde

Připravte svou nemovitost k prodeji. Poradíme jak!

Zdroj: pxhere.com
Chystáte se prodat svoji nemovitost? Prodej nemovitosti je především časově vyčerpávající záležitost. Komunikace s potenciálními kupci, prohlídky i samotná příprava nemovitosti, prověřování a administrativa… To vše vyžaduje hodně času i energie.

16. 1. 2019

Aby vaše snažení bylo úspěšné a nemovitost se vám skutečně povedlo prodat, máme pro vás tipy, jak ji připravit pro potenciální kupce.

Ukliďte

Mohlo by se zdát, že není třeba zmiňovat, že váš dům či byt měl lesknout čistotou. Před pořizováním fotodokumentace a před prohlídkami obzvláště. Kupující sice mohou chápat, že v nemovitosti žijete a tudíž interiér ponese známky vašeho každodenního života, ale jeho dojem vašimi osobními předměty bude, i kdyby jen podvědomě, ovlivněn.

Proto je vhodné skrýt i většinu dekoraci a zbytečných předmětů. Příští potenciální majitel si totiž chce o bytě udělat vlastní představu, a vy byste mu to měly usnadnit a umožnit.

Opravy a malování

Pokud je v domě cokoliv poškozené, měli byste provést veškeré opravy, abyste zbytečně nesnižovali cenu prodávané nemovitosti. Stěny by měly být vymalované bílou nebo jinou neutrální barvou.

Fotky na server

První dojem si zájemci vytvoří na základě fotografií, proto měly vzbuzovat profesionální dojem. Při focení se nesoustřeďte na nábytek, ale na velikost a dispozice místnosti.

Svěřte prodej nemovitosti do rukou schopné realitní kancelář

Realitní kancelář se postará kromě všech náležitosti, shánění zájemců a domlouvání a realizaci prohlídek i o odhad ceny nemovitosti a její přípravu. Pomocí odborně provedeného homestagingu vyzdvihne přednosti interiéru i exteriéru.

Připraví nemovitost pro profesionální pořízení fotografií nebo pro video prohlídku. Následně pozve profesionálního fotografa, který nemovitost nafotí. Již tyto kroky významně ovlivní celý proces prodeje nemovitosti.

Jak připravit místnosti?

  • Kuchyň: Schovejte veškeré utěrky a hadříčky, odpadkový koš a vše z dřezu, ze dveří ledničky odstraňte kresby, lístečky a veškeré magnetky a na závěr prostřete stůl
  • Obývák: Založte časopisy, noviny i veškeré hudební nosiče, schovejte dekorace, polštáře a deky
  • Ložnice: Na postel použijte své nejlepší povlečení, odstraňte všechny zbytečnosti ze skříně i prádelníku, schovejte dětské hračky, rozsviťte lampy na nočních stolcích a nezapomeňte odložit do šuplíků i fotografie, trofeje a dekorace.

A nyní už máte první kroky za sebou a jste připraveni oslovit svou nemovitostí potenciální kupce a dále postupovat směrem k úspěšnému prodeji nemovitosti.